La Casa De Papel'in Roman güzeli: Alba Flores

La Casa de Papel'in karakterlerinin hepsi bir şekilde kendini sevdirmeyi başarsa da hiç kuşku yok ki içlerinden birkaçı çok rahat sıyrılıp gönlümüzde bambaşka bir yere sahip oldu. İşte onlardan biri de cesur, karizmatik halleri ve iflah olmaz umut dolu dünyasıyla Nairobi... 

14 Mart 2018, Çarşamba 14:35 Son Güncelleme:
A A

La Casa de Papel soygununun usta hırsızlarından biri... Ekibin karizmatik, umut dolu, savaşçı kadını o! İşte karşınızda gönüllerde taht kuran, televizyon tarihinin efsane olabilecek karakterlerinden Nairobi... Mücadelelerle geçmiş bir hayat hikâyesinin ardındaki kahraman o. Belki de bu yüzden dizinin en sevdiğimiz karakterlerinden... Derin hikâyesiyle o bir savaşçı neticede. Ona hayat veren Alba Flores de Nairobi kadar yetenekli, cesur ve güçlü bir kadın...

27 Ekim 1986'da Madrid'de doğan Alba Flores, baba tarafından Roman kökenli...

Ayrıca köklü bir müzisyen aileye mensup! Ayrıca sanatçı olmak Alba'nın kanında var... Babası Antonio Flores, babaannesi Lola Flores, dedesi El Pescaílla, halaları Lolita Flores ve Rosario Flores İspanya'nın ünlü müzisyenlerinden; annesi Ana Villa ise tiyatro yapımcısı. Alba Flores, doğrudan sanatın içine doğmuş yani anlayacağınız!

Müzisyen ailede yetişen Alba da küçüklüğünden beri piyano çalıyor ve şarkı söylüyor... Ailesinin kuşaklararası müzisyen kimliği Alba Flores'i pek cezbetmemiş, ailesi de her daim Alba'nın ve yapmak istediği, olmak istediği şeyin arkasında durmuş.

Fakat bir zaman sonra tutkusunun müzik değil oyunculuk olduğunu fark ederek 13 yaşında oyunculuk eğitimi almaya başlamış.  Ailesinin aksine müzik yerine oyunculuğa daha fazla ilgi duyduğunu fark edip kariyerini oyunculuğa yönlendirmiş....

AMERİKAN GÜZELİ VE DÖVÜŞ KULÜBÜ FİLMLERİNDEN ETKİLENMİŞ

AMERİKAN GÜZELİ VE DÖVÜŞ KULÜBÜ FİLMLERİNDEN ETKİLENMİŞ

Onu oyunculuğa yönlendiren şey ise Amerikan Güzeli ve Dövüş Kulübü filmleri olmuş. Bu iki filmi izledikten sonra oyunculuk yapmak istediğini anlamış Flores. Bu iki film de Alba'yı çarpıp geçmiş adeta. Oyuncu olmak istediğini fark etmesi bu iki film sayesinde olmuş. Böylece 13 yaşında oyunculuk eğitimi almaya başlamış.

2005 yılından beri profesyonel olarak oyunculuk yapan Alba Flores 13 yıllık kariyerinde pek çok televizyon ve tiyatro yapımlarında yer aldı. 2005 yılında Luna de Miel en Hiroshima (Hiroşima'da Balayı), 2007'de ise Shakespeare'in ünlü eseri Bir Yaz Gecesi Rüyası'nın uyarlamasında kendini kanıtladı. Tiyatrodaki başarısı onu televizyon ekranlarına taşıyarak ünlenmesini sağladı.

2013'te İspanya İç Savaşı'nı da takip eden El Tiempo Entre Costuras adlı bir televizyon dizisinde Faslı hizmetçi Jamila'yı canlandırarak ilk büyük rolünü edinmiş olurken...

2015 yılında Vis a Vis adlı dizide cinayetten 5 yıllık hapis cezasıyla karşı karşıya kalan Roman bir kız olan Saray Vargas adlı karaktere hayat vererek ülke çapında büyük bir üne kavuştu.

Televizyon dizileri sayesinde dünya çapında ün kazanmış ve artık daha medyatik olmuş olsa da yine de Alba'nın büyük tutkusu tiyatro... Bu nedenle hâlâ daha küçük alternatif tiyatro gruplaryla çalışıyor ve çalışmak istiyor. Tiyatronun özellikle bizim zamanımız için en yararlı ve öğretici şey olduğunu görmeyi ve tiyatroda yer almayı çok sevdiğini söylüyor Alba. Bize de kısmet olur bir gün umarız Alba Flores'i sahnede izlemek! 

Hatta öyle ki ileride bir gün kendi tiyatrosunu da kurmak istiyor! Tiyatro sevgisi öyle büyük ve derinmiş işte... Uzak bir hayal diye belirtmiş bu istediğini dile getirirken ama neden olmasın ki bu yetenekle?

Alba, aynı zamanda İspanya'daki Roman halkına yönelik ayrımcılığa karşı mücadele ediyor ve bu alanda çalışmalar yürüten örgütlere destek veriyor. Özellikle okullardaki çocukların yaşadığı dışlanmalara ve soyutlanmalara karşı mücadele verdiğini belirtelim.

FATİH AKIN'LA ÇALIŞMAK İSTİYORMUŞ!

FATİH AKIN'LA ÇALIŞMAK İSTİYORMUŞ!

Alba Flores'in hepimizi heyecanlandıracak bir ifadesi var! Kendisi Fatih Akın'ı pek çok seviyor ve bir gün onunla çalışmayı çok istiyormuş!

FATİH AKIN KİMDİR?

FATİH AKIN KİMDİR?

Fatih Akın 25 Ağustos 1973’te Hamburg’da doğmuştur. Türk asıllı Alman yönetmen, senarist ve yapımcıdır. Trabzonlu bir ailenin çocuğu olarak doğan Akın, 1994 yılında girdiği Hamburg Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (Hochschule für bildende Künste Hamburg veya kısaca HfbK) Görsel İletişim Bölümü’nden (Visuelle Kommunikation) 2000 yılında mezun oldu. Eğitimi sırasında Wüste Film şirketiyle çalışmaya başladı. 1995 yılında ilk kısa filmi Sensin – Du bist es!’i yönetti ve bu filmle Hamburg Uluslararası Kısa Film Festivali'nde izleyici ödülünü aldı. Öte yandan, Fatih Akın Altın Küre (Golden Globe) 2018'de Yabancı Dilde En İyi Film ödülünü aldı

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Aleyna Tilki hakkında soruşturma başlatıldı