Lavabonuzdan kötü kokular geliyorsa...

Lavabo giderleri zaman zaman kötü kokular yayabiliyor. Bu da bütün evin havasını kaçıran tatsız bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Bunun önüne geçmek ve kötü kokulardan kurtulmaksa aslında pratik birkaç yöntemle oldukça kolay...

06 Şubat 2019, Çarşamba 09:31 Son Güncelleme:
A A
DÜZENLİ TEMİZLİK

DÜZENLİ TEMİZLİK

Lavabolarınızdaki kötü kokularla mücadelenin ilk adımı elbette düzenli temizlik. Siz fark etmeseniz de, gözle görülmese de lavabonuz düşündüğünüzden daha kirlidir. Haftada 1 yapacağınız detaylı bir lavabo temizliği kötü koku oluşumunu büyük oranda engellemeye yardımcı olur.

LAVABO AÇICILAR

LAVABO AÇICILAR

Lavabo giderleri zaman içinde tıkanır. Bu durumlarda kullandığımız özel kimyasallar borulardaki atıkları temizleyerek suyun daha rahat akmasını sağlar. Borularınızda yine sizin fark etmediğiniz, su akışını engellemeyen ama yine de birikim yapan ve koku yayan atıklar olabilir. Bu yüzden giderin tıkanmasına fırsat vermeden ayda 1 kere lavabo açıcı ürünlerle gider ve borularınızı temizleyin.

KAHVE TELVESİ

KAHVE TELVESİ

Kötü kokunun çözümlerinden bir tanesi kahve telvesidir. Lavabo giderinize bir miktar kahve telvesi dökün ve bekletin. Daha sonra bu telveyi bol suyla temizleyin ve üzerinden su akıtın. Kötü kokular uzaklaşacaktır.

UÇUCU YAĞLAR

UÇUCU YAĞLAR

Lavabonuza kokusunuz sevdiğiniz bir esansiyel yağla karıştırdığınız karbonatı dökebilirsiniz. Siz istediğiniz yağı seçebilirsiniz ancak lavanta, karanfil gibi baskın kokulu yağlar daha çok işinize yarayacaktır.

PORTAKAL-LİMON KABUĞU

PORTAKAL-LİMON KABUĞU

Portakal, limon, greyfurt gibi turunçgillerin kabukları bu meyvelerin sahip olduğu kokuyu da asidi de içinde barındırır. Lavabonuzun içine koyacağınız bu kabuklar kötü kokuları emecek ve ortama hoş bir koku yayacaktır.

NAFTALİN

NAFTALİN

Bu konuda en çok bilinen ve kullanılan bir diğer yöntem de naftalindir. Lavabo giderine yerleştireceğiniz minik naftalin parçaları hem hijyen sağlar hem de tüm banyonuzun güzel kokmasını sağlar.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Alüminyum folyonun kullanım alanları