Lazer epilasyon kabusu! Her yeri yanıklar içinde kaldı

Lazer epilasyon kabusu! Her yeri yanıklar içinde kaldı

Adana’da bir güzellik merkezinde vücuduna lazer epilasyonu yaptıran üniversite öğrencisi Sibel Doğru'nun kol, bacak, bel ve göbek bölgesinde birinci derece yanıklar oluştu. Sibel Doğru, vücudundaki yanık izlerinin kalıcı olma ihtimalinin bulunduğunu belirterek güzellik merkezine 10 bin TL’lik tazminat davası açtı

10 Kasım 2018, Cumartesi 13:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Tıbbi Sekreterlik bölümü 1'inci sınıf öğrencisi Sibel Doğru, bin 450 TL’ye anlaştığı bir güzellik merkezinde vücuduna lazer epilasyon yaptırırken normalin dışında acılar hissettiğini söyledi. Uygulama sırasında epilasyonu yapan görevliye acıların normal olup olmadığını sorduğunda, "Herkeste bu acılar yaşanabiliyor" cevabını aldığını belirten Sibel Doğru, seansın son bulmasını rica ettiğinde ise, "Bu saatten sonra vazgeçemezsiniz" yanıtını aldığını öne sürdü.

10 BİN TL'LİK DAVA AÇTI

Epilasyonunun ardından eve giden Sibel Doğru, vücudunda oluşan acıya dayanamayıp doktora gitti. Doktor epilasyon sırasında vücudunun yandığı, yanık izlerinin kalıcı olma ihtimalinin bulunduğu belirtti. Bunun üzerine Sibel Doğan, güzellik merkezinden şikayetçi olup maddi ve manevi 10 bin TL'lik tazminat davası açtı.

'DALGA GEÇTİLER'

Lazer epilasyon seansı sonrasında acılarının dinmediğini ve kollarında, bacaklarında, bel, göbek bölgesinde yanıklar meydana geldiğini belirten Sibel Doğru, "Daha sonra güzellik merkezine gidip yanıkların oluştuğunu söylediğimde rahat olmam gerektiği, herkeste böyle olabildiği söylenerek bana birkaç krem verildi. İşletme sahibiyle görüştüğümde 'Beğenmiyorsanız paranızı alıp gidersiniz' dedi. Ben de rapor alarak şikayetçi oldum. Vücudumda hâlâ yanma acıları hissediyorum. Doktorum ise izlerin kalıcı olma ihtimalini söyledi. İzlerin kalıcı hale gelmemesi için de ilaçlar kullanıyorum. Daha önce aynı aletle epilasyon yaptırmıştım ama böyle olmamıştı. Muhtemelen tecrübesizlik nedeniyle bu hale geldim. Maddi manevi 10 bin TL tazminat davası açtım. 'Daha iyi işlenmiş oldu, daha iyi sonuçlar alırsınız' diye dalga geçtiler" diye konuştu.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Koca'dan corona virüs aşısı açıklaması