Leke tedavisi hakkında merak edilen 8 şeyi aydınlatıyoruz!

Cilt lekeleri kadın-erkek hepimizin ortak derdi. Teknoloji gelişti ve artık cilt lekeleriyle ömrümüzün sonuna kadar uğraşmamız gerekmiyor. Dermatoloji uzmanı Dr. Melda Özekinci ile leke tedavileri çeşitleri, tedavi sonrası dikkat edilmesi gereken ve cilt lekelerinin nedenleri hakkında merak edilenleri konuştuk.

22 Kasım 2020, Pazar 10:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Önceki Fotoğraflar
8- Leke tedavisi sonrası nelere dikkat etmek gerekiyor?

8- Leke tedavisi sonrası nelere dikkat etmek gerekiyor?

Leke tedavisinin kalıcı olabilmesi için güneşin zararlı ışınlarından korunmak çok önemli. Yaz kış SPF 30 veya üzeri bir güneş koruyucu kullanmak, yazın geniş kenarlı şapka takmak, güneş koruyucu kıyafet giyilmesi gölgede oturulması ve kesinlikle sigara içmemek gibi kişinin alacağı tedbirler de lekelerin yeniden oluşmaması açısından önemli. Leke tedavisinden hemen sonra cildi tahriş edebilecek kese, peeling maske gibi işlemlerden de kaçınmak gerekir.

Ayrıca D vitamini takviyesi alınması özellikle sürekli güneş ışınlarından korunan ve güneş kremi kullanan kişilerde mutlaka gerekli. Çünkü bu kişilerde ihtiyaç daha da artar. D vitamini saç tırnak ve cilt için çok yaralı olan bir vitamin. Özellikle yine doktor kontrolünde günde 1000 IU D vitamini alınması önerilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Milyonların aklında tek bir soru: Yüzü sadece suyla yıkamak yeterli mi?