Leopar desenini en tarz şekilde kullanmanın 5 yolu

'Animal print' dediğimiz hayvan derisi desenler, uzun yıllardır modacılar tarafından severek kullanılıyor. Leopar deseni, zebra deseni ya da yılan derisi desenleri her ne kadar çekici görünse de, yanlış bir şekilde kombinlendiğinde en tarz görünümü bile mahvedebilir. Peki leopar desenini en doğru şekilde nasıl kullanabiliriz? Bilmeniz gereken birkaç ipucu var...

14 Mayıs 2021, Cuma 10:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- TEK BİR DESEN KULLANIN

1- TEK BİR DESEN KULLANIN

Eğer hayvan derisi deseni giymeyi tercih edecekseniz, kombininizde tek bir desen kullanmayı seçin. Yani hem leopar hem zebra hem puantiye hem çizgili desenlerin hepsini kullanmayın!

2- DAHA YENİYSENİZ, AKSESUARLARDAN BAŞLAYIN

2- DAHA YENİYSENİZ, AKSESUARLARDAN BAŞLAYIN

Hayvan derisi desenlerini stilinizde ilk kez kullanacaksanız, büyük ve göze çarpan parçalar yerine ilk önce aksesuarlardan başlayın. Ayakkabı, çanta, kemer ya da toka gibi parçalar bunun için ideal.

3- DOĞAL RENKLERİ SEÇİN

3- DOĞAL RENKLERİ SEÇİN

Son yıllarda hayvan derisi desenlerini kırmızı, pembe, mor ve hatta neon renklerde görebiliyoruz. Bunlar her ne kadar dikkat çekici olsa da aynı zamanda stil düşmanıdır! Hayvan derisi desenlerini doğal renklerinde kullanmayı tercih edin. Sonuçta pembe çizgili bir zebra pek de normal değil :)

4- MONOKROM RENKLER

4- MONOKROM RENKLER

Monokrom renklerdeki kıyafet ve aksesuarlar hayvan derisi desenlerinin ön plana çıkmasını sağlar. Leopar desenini siyah bir etek ve ayakkabılar ile eşleştirmeniz, insanların tüm dikkatini leopar desenine çeker.

5- BASİT TUTUN

5- BASİT TUTUN

Hayvan derisi desenlerini diğer parçalarla birleştirmekte zorlanıyorsanız, giydiğiniz desene uygun renklerde parçalar seçebilirsiniz. Ya da elbise tercih edebilirsiniz. Ancak elbisenin de fazla hareketli olmamasına, düz bir şekle sahip olmasına dikkat etmelisiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Daha çekici görünmenizi sağlayacak 6 kıyafet hilesi