Letonya laneti 97 yıldır sürüyor: Yenemiyoruz!

Türkiye, Letonya karşısında son galibiyetini 1924 yılında aldı. Letonya ile tarihimizdeki ilk karşılaşma olan o maç ise 3-1 bitmişti. 1924 yılından sonra Letonya ile karşılaşılan 6 maçta da galibiyet gelmedi. Türkiye bu maçlarda 4 beraberlik 2 de mağlubiyet aldı.

31 Mart 2021, Çarşamba 10:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu üçüncü hafta maçında Letonya ile karşı karşıya gelen Türkiye, Olimpiyat Stadı'nda oynanan mücadelede 3-1 öne geçmesine rağmen skor üstünlüğünü koruyamadı ve sahadan 3-3 beraberlikle ayrılarak tarihi bir fırsatı tepti.

Alınan bu sonucun ardından puanını 7'ye yükselten Türkiye liderliğini sürdürürken, Letonya ise gruptaki ilk puanını almış oldu.


Uğur Meleke: 2020'ler gibi başladık, 80'ler gibi bitirdik

Uğur Meleke: 2020'ler gibi başladık, 80'ler gibi bitirdik

İlk iki maçımıza göre farklı bir sınav olacağını biliyorduk: Hollanda ve Norveç’e karşı topa ortalama yüzde 40 sahip olmuştuk. İki maçta da iki farkı erken bulmamızın yardımıyla pragmatik oynadık. Akılcıydık. Sakindik.

Şenol Güneş hata yaptı

Şenol Güneş hata yaptı

Ancak yedi günde üçüncü müsabakayı oynayan oyuncularımızın yorgunluğu ikinci devrenin ortalarında belirgin hale gelince değişiklikler kaçınılmaz oldu. O noktada Şenol Güneş’in bu elemelerde ilk kez hata yaptığını düşünüyorum: Kenan-Yusuf-Hakan’ın üçünü birden çıkarıp Enes-Burak-Caner’e döndükten sonra önde top tutamadık.

Değişiklik gerekiyordu ama bu denli tutucu olmamalıydı hamleler. 2020’ler gibi başladığımız maçı 80’lerdeki kaygılı halimizle bitirdik ne yazık ki. Elimizdeki 3 puanı yanlış değişikliklerle heba ettik maalesef.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nihat Kahveci: Süper Lig oyuncuları kaliteyi düşürüyor!