Levent Nazifoğlu: Sneijder oynayabilecek durumda

Galatasaray Futbol AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu, Hollanda Milli Takımı'ndan sakat dönen Sneijder'in bu hafta en azından 45 dakika oynayabilecek durumda olduğunu söyledi

18 Ekim 2016, Salı 14:41 Son Güncelleme:
A A
Levent Nazifoğlu: Sneijder oynayabilecek durumda
Galatasaray Futbol AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu, önemli açıklamalarda bulundu.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Sarı-Kırmızılı yönetici, şu ifadeleri kullandı:

'Bazı soru işaretleri vardı ama...'

"Ligde 7 hafta geçti, Florya'da bütün sorunlar sona erdi. Taraftarlarımızın eleştirileri vardı. Bazı soru işaretleri vardı. Hem takımımız oturdu hem de tüm problemler sona erdi. Takımdaki kardeşlik ve birlik olgusu bizim bile beklemediğimiz seviyelere çıktı. Bu da puan cetveline yansıyor. Trabzonspor maçında 50 bin aslanı statta görmek istiyoruz. Koşu mesafelerimiz çok çok iyi, maç içinde yaşadığımız düşüşlerin psikolojik olduğuna inanıyorum. Taraftarıma sesleniyorum... Bu hafta çok önemli, hep birlikte olalım. Her zorluğa rağmen 50 bin kişi olalım."

'De Jong hazır duruma geldi'

"ABD'deki lig buradan daha temposuz. De Jong öyle bir tempodan buraya gelince kaslarında bir zorlanma oldu. De Jong şu an hazır. Sakatlığı kesinlikle yok. Artık hocanın takdirine kalmış bir durum. Bütün sakatlıklarımız iyileşti. Sadece Sigthorsson’un ufak bir rahatsızlığı vardı. O da iyileşti. Bundan sonrası hocanın tatlı bir problemi. “Bu benim lüksüm” diyor. Durumdan memnun. Bu zenginlik bize katkı sağlayacak."

'Sneijder 45 dakika oynayabilir'

"Oyuncuyu milli takıma yolluyoruz, sakatlanıyor ve yolluyorlar geri. Milli takımların işi bitiyor. Bu durum normal değil. FIFA'nın milli takımda sakatlanan oyuncularla ilgili öyle bir süreci var ki oradan para alma şansınız yok. Sneijder bu akşam Hollanda'da olacak. Sneijder'in bu hafta Trabzonspor'a karşı 45 dakika oynayabilecek durumda olduğunu düşünüyorum."

'Karşı çıkmak yanlış!'

"Genel Kurul'da olumlu bir sonuç almazsak, bundan iyi olarak etkilenmeyiz. Florya'da bu konuyla ilgili bir beklenti var. 1.5 milyar liraya gelen bir borç var. Kangren olmuş bir durumda. Bu paraların artık ödenmesi lazım. Karşı çıkmak yanlış."

'Teklifler var ama...'

"Bruma, Muslera ve bunun dışında bazı oyunculara da teklifler var. Bizden oyuncu almak kolay değil. Bruma sürekli gol atıyor. Beni yalancı çıkarıyor. Ne kadar teklif edildiğini söyleyemem. Ocak ayında transfer yapmış olmak için yapmayacağız. Ocak ayında transferi düşüneceğiz. Arkadaşlarımızı satmayı düşünmüyoruz, teklifler geliyor. Belki büyük paralara da vermeyiz. Şampiyonluk da önemli. Bruma ve Muslera çok önemli. Şampiyonluğa giderken kimseyi satmak istemiyoruz, oradan da para geliyor. Hep biri olmasa "Galatasaray yanmıştı" diyorsunuz ama biz bir takımız. Her maçta öne çıkan birileri oluyor."

'Galatasaray doğranıyor!'

"Fenerbahçe ile aynı görüşteyim. Fenerbahçe ile Galatasaray, yayın ihalesinden daha fazla pay almalı. Futbolunuz bu kadar para etmez diye bir algı operasyonu yapıldı.  Yayın gelirinden Fenerbahçe ve biz aslan payı alırsak adaletsiz olur. 18 takım var. Yayıncı kuruluş tarafından Galatasaray doğranıyor. İki Beşiktaşlı'nın orada olmasını doğru bulmuyorum. Yayıncı kuruluştaki bir arkadaş zaten Galatasaray düşmanıdır. O yapının değişmesi gerekiyor."

'Riekerink'le devam etmek isteriz'

"Görünen o ki, uzun yıllar Jan Olde Riekerink ile devam edeceğiz. Riekerink'in sözleşmesini konuşmak için henüz erken. Riekerink'le devam etmek isteriz ama bu başarıya endeksli." 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Beşiktaş’ta Abdullah Avcı ile yollar ayrıldı