Lezbiyen dansı İsrail'i karıştırdı

Lezbiyen dansı İsrail'i karıştırdı

İsrail'de bir dans yarışmasında kadın partneriyle dans eden ünlü spor yorumcusu Gili Shem Tov, aşırı muhafazakârları kızdırdı

07 Kasım 2010, Pazar 10:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye ve diğer 31 ülkede ilgiyle izlenen “Let’s Dance” (Haydi Dans Edelim) yarışmasının İsrail versiyonunda bir ilke imza atıldı. Ünlülerin profesyonel dansçılarla eşleştirildiği programa katılan İsrailli ünlü spor yorumcusu Gili Shem Tov, eşcinsel olduğunu söyleyerek bir erkekle dans etmeyi kabul etmeyeceğini açıkladı.

Tov’un bu talebi ülkedeki muhafazakârları kızdırırken programın yapımcıları cesur bir karar vererek bu talebi kabul ettiler. Ünlü sunucu Tov, yarışmada profesyonel dansçı Dorit Milman ile eşleştirildi.

DÜNYADA BİR İLK

İkili televizyon stüdyosunda kameraların karşısına geçerek dans etti. Böylece İsrail’de ve dünyada ilk kez bir dans yarışmasında eşcinsel bir çift dans etmiş oldu. Tov ve Milman sahnedeki gösterileriyle büyük beğeni topladı.

Yapılan son anketlerde İsrail halkının yarısının eşcinselliği bir sapkınlık olarak gördükleri saptanmıştı. Şimdi asıl merak edilen, muhafazakâr İsraillilerin SMS’leriyle destek verip çifti finale taşıyıp taşımayacakları.

(HaberTürk)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yuko Takeuchi evinde ölü bulundu