LGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? LGS sınavı ne zaman?

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sınav giriş yerleri internette gündem oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı takvime göre bugün açıklanması beklenen LGS sınav yerleri sınava girecek adaylar tarafından merak ediliyor. Peki, LGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? LGS sınavı ne zaman? İşte LGS sınavına ilişkin detaylar…

22 Mayıs 2019, Çarşamba 13:12
A A
LGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? LGS sınavı ne zaman?

LGS sınavına nerede gireceğini merak eden adaylar LGS sınav yerlerinin açıklanmasını bekliyor. Uzun bir çalışma maratonunun ardından öğrenciler LGS sınavına odaklanmış durumda. Peki, LGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? LGS sınavı ne zaman? İşte LGS sınavına ilişkin detaylar…

LGS sınavı, 1 Haziran 2019 Cumartesi günü yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde Türkiye saatiyle birinci oturum 09.30’da, ikinci oturum 11.30’da başlayacak.

Sözel alanda 50 sorudan oluşan birinci oturum 75 dakika, sayısal alanda 40 sorudan oluşan ikinci oturum 80 dakika olarak uygulanacak.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt testinden muaf olan adayların birinci oturumdaki toplam süresi 60 dakika olarak uygulanacaktır.

SINAV GİRİŞ BELGESİ

Fotoğraflı sınav giriş belgesi 22 Mayıs 2019 tarihinden itibaren elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecek.

Sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri yer alacak. Öğrenci, sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecek.

Fotoğraflı sınav giriş belgesini kaybeden öğrenciler, belgenin yenisini öğrenim gördüğü okul müdürlüklerinden alabilecek.

Yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan öğrenciler sınav giriş belgelerini 22 Mayıs 2019 tarihinden itibaren, bulundukları ülkenin Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilik, Başkonsolosluk veya Konsolosluklarından alacak ve onaylatacak.

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin sınav giriş belgesinde, kimlik bilgilerinin yanında sınavda alacağı özel hizmet durumu yer alacak.

LGS KILAVUZUNU İNCELEMEK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZSıradaki haber yükleniyor...