LGS tercih ve yerleştirme takvimi belli oldu

LGS tercih ve yerleştirme takvimi belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından orta öğretim kurumlarına tercih ve yerleştirme takvimi de paylaşıldı.

16 Temmuz 2020, Perşembe 13:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan takvime göre 16-29 Temmuz 2020 tarihleri arasında özel öğretim kurumlarının kayıt işlemleri ile yetenek sınavı ile öğrenci alan okulların işlemleri ve kayıtları tamamlanacak. 

Yerleştirme işlemleri için tercihlerin alınmasına 20-29 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak. Yerleştirme sonuçları ve boş kontenjanların 10 Ağustos tarihinde ilan edilecek. 

Açıklanan takvime göre 10-14 Ağustos tarihleri arasında yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvuruları alınacak ve sonuçları 17 Ağustos’ta açıklanacak. 

2. nakil tercih başvuruları 17-21 Ağustos tarihleri arasında yapılacak ve onların sonuç ilanı da 24 Ağustos’ta açıklanacak. 

Boş kalan kontenjanların durumu

24-26 Ağustos tarihleri arasında boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirme Başvuruları alınacak. 

Öte yandan yatılılık başvurularının okul ve kurumlarca alınması 26-27 Ağustos tarihinde olacak. 

Takvime göre 28 Ağustos tarihinde il/ilçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları yerleştirmelerinin tamamlanması, yatılılık yerleştirme sonuçlarının ilanı ve e-pansiyon üzerinden kayıtların sisteme işlenmesi yapılacak. 

Okullar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılının 31 Ağustos 2020 tarihinde açılacağı ifade edildi. Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sınava girecek öğrenciler için ipuçları