Libya'da 6 Türk tutuklandı iddiası

Libya'da 6 Türk tutuklandı iddiası

Libya'da Muammer Kaddafi karşıtı olayların beşinci gününde tahliyeler devam ederken bu sabah gelen THY uçağındaki bazı işçiler, Trablus'ta 6 Türk'ün tutuklandığını söyledi

24 Şubat 2011, Perşembe 09:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

THY’nin bugün saat 06.45’de inen TK- 3999 sefer sayılı özel uçağı ile Trablus'tan İstanbul’a gelen işçilerden Fikret Özdemir, Trablus'ta yakınlarında tutuklanan arkadaşlarını haber verecek bir yetkili bulamadıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Trablus’un yakınlarındaki Ain Zara kentinde bir şantiyedeki arkadaşlarımız bizim gibi dönüş hazırlığındayken, şantiye şefleri oradan ayrılmadan şantiyenin son halini belgelemek için bu arkadaşlardan bir kısmına inşaatın ve şantiyenin fotoğraflarını çekmelerini istemiş.

VAHŞETİN GÖRÜNTÜLERİ

CEHENNEMDEN TÜRKİYE'YE KAÇIŞ

Şantiyede görevli 6 Türk arkadaş inşaat sahasının fotoğraflarını çekerken yakınlarda bulunan Libya İstihbaratı’na ait bir binadan görülmüşler. Oradan gelen bir ekip de bu 6 arkadaşı tutuklamış.

Bize dönüş yolunda oradan geçerken arkadaşlar anlattı. Olayı yetkililere bildirmemizi istediler. Ancak Trablus Havalimanı’na geldiğimiz zaman yetkili kimseyi bulamadık. Durumu size anlatıyoruz. Bu arkadaşlar Ain Zara kentinde ’Muammer Arabi’ adlı bir Libya şirketinde çalışıyorlar."

Tahliyeler devam ederken bu sabah THY’nin iki uçağı ve Burak Air’in bir uçağı ile işçiler İstanbul’a getirildi.

Faik KAPTAN/İSTANBUL (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bursa'da bir sapık, 10 yaşındaki çocuğa cinsel istismara kalkıştı! Yakalayanlar böyle dövdü