Liderlerden Cumhuriyet Bayramı mesajları

Liderlerden Cumhuriyet Bayramı mesajları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle liderler bayram mesajları yayımladı

29 Ekim 2015, Perşembe 07:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cumhuriyet'in 92'inci yaşını kutlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajında son dönemde yaşanan terör saldırıları vardı: "Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağıdır. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize yönelik saldırıların gerisinde, Cumhuriyetimizin işte bu seviyeye ulaşmış olmasından duyulan rahatsızlık vardır."

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun mesajında ise birlik ve beraberlik vurgusu vardı: "Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümü, bugün, o kenetlenmeyi bir kere daha hatırlamak ve ülkemize bağlılığımızı en net haliyle ifade etmek için büyük bir imkandır. Bu bayram vesilesiyle ortaya koyacağımız birlik ve beraberlik tablosu, aramıza nifak tohumları ekmeye çalışanlara verilecek en güzel cevaptır."

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu mesajında Cumhuriyet vurgusu yaptı: "Tarihimizin en derin krizlerini yaşadığımız bugünlerde umutsuz değiliz. Ulu Önder Atatürk'ün 'Kıymetli evlatlarının elinde daima yükseleceğini ve ebediyen yaşayacağını' söylediği Cumhuriyetimiz, yaşadığımız tüm kriz ve sorunların da çaresi olacaktır." 

NTV

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Şentop'u kabul etti