Limni Gölü'nü buz tuttu, ziyaretçilerin ilgisi arttı

Sonbaharda görülmesi gereken lokasyonlar arasında yer alan Limni Gölü, kış turizminin de gözdesi olma yolunda ilerliyor. Gümüşhane’nin Torul ilçesindeki önemli alternatif turizm merkezlerinden Limni Gölü Tabiat Parkı, yağan karın ardından büyük bölümü buz tutan görüntüsüyle ziyaretçilerini büyülüyor.

15 Aralık 2020, Salı 16:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Doğayla baş başa zaman geçirme fırsatı

Doğayla baş başa zaman geçirme fırsatı

Trabzon Havalimanı’na 65, Gümüşhane kent merkezine 45 kilometre uzaklıktaki 2 bin 50 rakımlı Limni Gölü Tabiat Parkı, tarihi İpek Yolu üzerindeki Zigana Dağı eteklerinde yer alıyor. Adını aldığı krater gölü ile çevresindeki sarıçam ve ladin ağaçlarıyla ziyaretçilerini büyüleyen tabiat parkı, soğuk havanın yüksek kesimlerde yerini kara bırakmasıyla ayrı bir güzelliğe büründü.

Kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştığı tabiat parkındaki gölün yüzeyinin büyük bölümü buz tuttu. Bu yıl yeni tip corona virüs (covid-19) salgınına rağmen 100 bini aşkın doğaseveri ağırlayan tabiat parkı, bir restoran ve konaklama amaçlı 22 orman köşküyle pandemi sürecinde şehir yaşamından uzaklaşarak doğayla baş başa zaman geçirmek isteyenleri bekliyor.

Limni Gölü Tabiat Parkı İşletmecisi Murat Eroğlu, AA muhabirine, kentte soğuk havanın yüksek kesimlerde yerini kara bıraktığını ve soğuk hava nedeniyle Limni Gölü’nün yüzeyinin de donduğunu söyledi. Limni Gölü Tabiat Parkı’nın misafirlerine yaz ve kış farklı güzellikleri yaşattığını belirten Eroğlu, 2020 yılı yaz sezonunu pandemi nedeniyle sıkıntılı geçirdiklerini ancak buna rağmen diğer destinasyonlara oranla iyi bir ziyaretçi sayısını elde ettiklerini söyledi.

Limni Gölü'ne nasıl gidilir?

Limni Gölü'ne nasıl gidilir?

Gümüşhane merkez ile Trabzon ili arasında yer alan Limni Gölü'ne her iki taraftan da ulaşım ortalama 45 dakika sürüyor.

Gümüşhane il merkezinden tabiat parkına ulaşım araçları için gün boyu otobüs ve minibüs hattı var. Özel aracı ile gidecek olanlar ise Gümüşhane merkezinden Torul İlçesi yoluna 45 dakikalık bir sürüş yapacaklar. Yol üzerinde tabiat parkını gösteren levhalar mevcut.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uçurumun kenarındaki Şeytan Kalesi ilgi odağı oldu