'Lise'de Arda'dan kopya çekerdim'

Trabzonspor'un genç oyuncusu Ferhat Öztorun, lise yıllarında Arda Turan'dan kopya çektiğini itiraf etti

14 Ekim 2009, Çarşamba 15:43
A A

Bordo-mavili futbolcu, Trabzonspor Dergisi’nin Ekim ayı sayısındaki röportajında, futbola başlangıcını, Galatasaray altyapısındaki ve lisede geçirdiği yıllar ile hedeflerini anlattı.

Galatasaray altyapısında oynayan Uğur, Arda, Cafer Can, Mülayim gibi oyuncularla Şehremeni Lisesi’nde aynı sınıfta okuduklarını ifade eden Ferhat Öztorun, "Profesyonel olduğumuz için okul takımında oynayamamıştık. Lisenin ilk döneminde karneyi elime aldığımda 7-8 zayıf vardı.

Ben evdekilere 3 tane zayıfım gelebilir demiştim. Ama onlar 3’e bile tepkiliydiler. Acaba kalacak mıyız derken liseyi bitirdim. Kamplar, milli takımlar falan derken hep rapor alıyorduk. Yani 3 yıllık okula en fazla 2 öğretim yılı kadar gitmişizdir" diye konuştu.

'ARDA'NIN YAZISI OKUNMAZDI'

Lise döneminde yaramaz olmadığını ancak biraz fazla konuştuğunu anlatan Ferhat, şöyle devam etti: "Böyle olunca kanaat notları düşük olurdu. İkinci dönemde ise kanaat notlarımı yükseltmek için epeyce uğraşırdım. En iyi Uğur ve Arda ile anlaşıyordum.

Aynı sırada oturuyorduk. Arda’nın dersleri oldukça iyiydi. Ben ondan kopya çekmeye çalışırdım. Ama yazısı çok kötü olduğu için okuyamazdım. Okuyabildiğim kadarını yazardım.

Okunmayacak o yazısını hocalar nasıl okur ve her seferinde en yüksek puanı alırdı, bir türlü anlam veremezdik. Üç kelimesiyle sayfayı doldururdu. Kocaman yazardı harfleri. Ona rağmen okunmazdı" diye konuştu.

'RİİSE'Yİ BEĞENİYORUM'
Ferhat, Fenerbahçeli Roberto Carlos’un iyi futbolcu olduğunu, ancak kendisinin Norveçli sol bek John Arne Riise’ye daha çok beğendiğini ifade ederek, "Daha kalifiye, daha estetik. Carlos, çok güçlü ama ben Riise’yi daha çok beğeniyorum. Bu arada beni Ergün Penbe’ye çok benzetirler. Bu da benim hoşuma giderdi" diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.