Liseli kıza saldıran sapığın 18 yıl hapsi isteniyor

Liseli kıza saldıran Ufuk K.'nın kendini savunurken söyledikleri 'pes artık' dedirtti

01 Temmuz 2016, Cuma 15:52
A A
Liseli kıza saldıran sapığın 18 yıl hapsi isteniyor

Zonguldak'ta 16 yaşındaki liseli bir genç kıza cinsel saldırıda bulunan ve olayla ilgili hakkında dava açılan Ufuk K. mahkemede, ''Alkollü olduğum için geneleve almadılar. Amacım o an için taciz etmek değildi. Yalnızca öpecektim'' dedi. Kendini savunurken söyledikleriyle şoke eden Ufuk K.'nın 18 yıl hapsi isteniyor.

HEM TACİZCİ HEM HIRSIZ


Geçtiğimiz 23 Mart'ta Karaelmas mahallesinde meydana gelen olayda doğal gaz tesisatçısı Ufuk K., iddiaya göre öğrenci servisinden inerek evine giden liseli F.S.'yi yere yatırıp cinsel istismara kalkıştı. F.S.'nin çığlıklarını duyan bir kadının müdahale etmesiyle Ufuk K., kızın cep telefonunu alarak kaçtı.

Polis tarafından yakalanan ve çıkarıldığı mahkemede tutuklanan Ufuk K. hakkında  Zonguldak 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'cinsel istismar' ve 'yağma' suçlamalarıyla dava açıldı. Bugün yapılan ilk duruşmaya sanık Ufuk K. ve avukatı ile mağdur F.S., babası M.S. ve avukatı katıldı.

''ÖPMEK İÇİN SALDIRDIM''

Duruşmada savunma yapan Ufuk K., o gün içki içip, uçucu madde kullandıktan sonra geneleve gittiğini, ancak alkollü olduğu için içeri alınmadığını belirterek şunları söyledi:

''Yolda yürürken karşıdan bir kızın geldiğini gördüm. Amacım o an için taciz etmek değildi. Kesinlikle ileriye dönük bir amacım yoktu. Yalnızca öpecektim. Bu nedenle kendisine saldırdım. Daha sonra yere düştük. Bir kaç kere öptüm. ‘Bağırmazsan seni öldürmem’ demedim. Kalkarken o panikle yerde telefon gördüm. Kendi telefonum sandım. Onu da olay yerinden alarak kaçtım. Kötü bir amacım yoktu. Taciz etmek suretiyle yaptım. Yaptıklarımdan çok pişmanım.''

F.S. ise sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi. Savcı mütalaasında suçu işlediği kanaatine vardığı sanığa 18 yıl hapis cezası verilmesini talep etti. Mahkeme heyeti, mütalaaya karşı avukatların savunma yapması için duruşmayı erteledi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...