Liseliler için yaz okulu önerileri

Üniversiteler tarafından lise öğrencilerine üniversite deneyimi yaşatmak için düzenlenen ‘lise yaz okulları’nın başvuruları başladı. Yaz okulları farklı ders içerikleri, atölyeler ve konaklama imkanları ile tüm lise öğrencilerine hitap ediyor

26 Mart 2019, Salı 15:53 Son Güncelleme:
A A
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Lise Yaz Okulu, 1-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde yapılacak programa tüm 9 ve 12’nci sınıf öğrencileri katılabilir. Program kapsamında yenilikçi araştırma konuları ile doğrudan ilişkili temel bilimler ve mühendislik derslerinin yanı sıra eleştirel düşünme, girişimcilik, yaratıcılık ve tasarım odaklı dersler yer alıyor.

Ayrıca programda öğrencilerin keyifli zaman geçirecekleri, alanında uzman eğitmenler eşliğinde sanat ve spor etkinlikleri, çeşitli atölyeler de var. Program kapsamında düzenlenecek olan ‘Mezunum Bana Sor’ etkinliğinde öğrenciler, iş yaşamıyla ilgili merak ettiklerini İTÜ’lü mezunlardan öğrenme fırsatı bulacak.

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ

Yeditepe Üniversitesi ve Kanada Waterloo Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen ‘Lise Yaz Okulu’, 30 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşimi’nde gerçekleştirilecek. Program kapsamında öğrenciler, iki hafta boyunca öğrenim görmek istedikleri bölümleri tanırken üniversite deneyimi yaşayarak potansiyellerini keşfedecek.


Lise Yaz Okulu kapsamında şirket ziyaretlerinde iş ortamıyla tanışacak olan öğrenciler, çok sayıda branşta spor yapma olanağı bulacak. Program kapsamında 32 saat seçmeli akademik ders görecek olan öğrenciler, 24 saat Kanada Waterloo Üniversitesi akademisyenlerinden interaktif İngilizce dersi de alacak.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

Lise öğrencileri bu yıl 2 dönem olarak gerçekleşecek Boğaziçi Üniversitesi Yaz Okulları’ndan birine ya da ikisine kayıt yaptırabilecek. Birinci dönem 24 Haziran-5 Temmuz 2019 ikinci dönem ise 8-19 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek.


Boğaziçi Üniversitesi Yaz Okulu, nanoteknolojiden yapay zekaya, oyun kuramından ekonomik modellemeye, yaratıcı yazarlığa kadar pek çok konuda lise öğrencilerinin deneyim edinmesini amaçlıyor. Programın başarılı olmasını desteklemek ve öğrencilerin dijital öğrenme becerilerini geliştirmek için de dijital bir öğrenme platformu olan MyStudentSuccessLab yaz okulu programına entegre ediliyor.

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ

Kadir Has Üniversitesi Lise Yaz Okulu 1-12 Temmuz ve 16-26 Temmuz 2019 tarihleri arasında iki dönem şeklinde düzenlenecek. Program kapsamında toplamda 22 ders olacak. Programa lise öğrencilerinin yanı sıra, üniversite öğrencileri de başvurabilir.

Öğrenciler; mühendislik, fen bilimleri, sosyal bilimler, sosyal bilimler, başarı ve meslek gruplarından bir ya da 6 ders seçebilir.


Programı başarı ile tamamlayan öğrencilere Üstün Başarı Sertifikası veya Başarı Sertifikası verilecek. Programa son başvuru tarihi ise, 1 Mayıs 2019.

SABANCI ÜNİVERİSTESİ

SABANCI ÜNİVERİSTESİ

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu; 1 Temmuz-12 Temmuz 2019, 16 Temmuz-26 Temmuz 2019 ve 29 Temmuz-9 Ağustos 2019 tarihleri arasında olmak üzere 3 dönemde gerçekleşecek.Lise Yaz Okulu’nda öğrenciler, sosyal bilimler, doğa bilimleri ve mühendislik, sanat, yönetim, başarı ve meslek dahil olmak üzere 70’den fazla üniversite dersi arasından seçim yapabilecek. Öğrenciler iki hafta süre ile hafta içi her gün kayıt oldukları dersler için eğitim alacak. Program, ders dışında spor, sanat, kültür ve eğlence etkinlikleriyle de zenginleştirildi.


HAZIRLAYAN: SEVİM BÜYÜKTAŞ DEMİR

sevim.demir@posta.com.tr

Sıradaki haber yükleniyor...