Lodos İstanbul ulaşımını etkiledi

İstanbul'da etkili olan Lodos fırtınası kentteki ulaşımı olumsuz etkiledi. Deniz otobüsü seferleri iptal edilirken, hava limanlarında önlem alındı

13 Ekim 2009, Salı 20:10
A A

Balkanlar üzerinden önce Trakya Bölgesi’ne sonrada İstanbul’a ulaşan Lodos fırtınası deniz trafiğini olumsuz etkiledi. Rüzgarın hızı saatte 75 kilometreye ulaşırken Marmara Denizi'nde dalga boyu 1 metreyi aştı. Lodusun etkisiyle sallanan şehir hatları vapurlarında yolcular da korkulu anlar yaşadılar.

İDO'nun saat 16.00'daki Kabataş-Kadıköy-Bandırma ve Kabataş-Kadıköy-Güzelyalı seferleri saat 18.00'de ise Bostancı-Yenikapı-Bandırma ve Bostancı-Yenikapı-Armutlu seferleri iptal edildi.

Dalga kıranı aşan sular nedeniyle kentin her iki yakasında sahil yollarını kullanan sürücüler zor anlar yaşadı. Hava trafiğinde ise henüz bir aksama olmazken, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ)'inden yapılan açıkalamada seferlerin aksamaması için önlem alındığı belirtildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.