Lojmanı boşaltmayan 4 katını ödeyecek

Lojmanı boşaltmayan 4 katını ödeyecek

Lojmanı tahliye ederek boşaltmayanlardan, tahliye tarihine kadar geçecek süreler için ödenmesi gereken kira bedeli yerine işgaliye bedeli tahsil edilecek

27 Mart 2012, Salı 10:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bakanlar Kurulu kararıyla yürürlüğe konulan "Kamu Konutları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik", Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Değişikliğe göre, konutta oturma süresini doldurduğu veya konutta oturma hakkı sona erdiği halde konutu tahliye etmeyenlerden, konutu on beş gün içerisinde tahliye ederek boşaltması, aksi takdirde bu sürenin bitiminden itibaren işgaliye bedeli alınacağına ilişkin olarak İdarece yapılacak tebligata rağmen, konutu tahliye ederek boşaltmayanlardan, yeni bir tebligata gerek olmaksızın, konutun tahliye tarihine kadar geçecek süreler için ödenmesi gereken kira bedeli yerine işgaliye bedeli tahsil edilecek.

Bu bedel, konutun tahliye edilmesi gereken tarihten sonraki üç ay için, ödenmesi gereken kira bedelinin (yakıt, elektrik, su vb. hariç) iki katı, daha sonraki aylar için ise dört katı olarak uygulanacak.

Kamu konutlarında oturma süresini dolduranların, konutlarını boşaltmaları halinde alınması gereken kira bedelleri düşüldükten sonra tahsil edilen işgaliye bedelleri ise 2 ay içinde iade edilecek. Boşaltmayanlardan tahsil edilenler ise tahsil edilecek işgaliye bedellerinden mahsup edilecek.

Yönetmelik, bugünden itibaren yürürlüğe girdi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Süper Loto, devrettiği 25 milyon 586 bin 171 TL’lik büyük ikramiyesiyle rekora koşuyor!