Londra Hayvanat Bahçesi'nde Sevgililer Günü coşkusu

Bize Sevgililer Günü de onlara değil mi? Londra Hayvanat Bahçesi çalışanları sincap maymunlarına Sevgililer Günü sürprizi yaptı. Kalp desenli keselerin içine kurt koyan çalışanlar sayesinde sincap maymunlarının midesi bayram etti.

14 Şubat 2021, Pazar 17:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Londra Hayvanat Bahçesi çalışanları, sincap maymunu ailesine Sevgililer Günü sürprizi yaptı. Kalp desenli keseleri sincap maymunlarının en sevdiği atıştırmalık olan kurtçuklarla dolduran bakıcılar sayesinde sevimli canlıların midesi adeta bayram etti.

Kara kepli sinacap maymunu 9 yaşındaki Nuka ve yakın dostu Bolivian, hediyelerin tadını çıkarırken kameralara yakalandı. Bakıcılar, her maymun için bir kese hazırladı. Sevimli maymunlar keseleri alabilmek için birbiriyle güreşti.

Londra Hayvanat Bahçesi, pandemi nedeniyle bir süredir kapalı. Ziyaretçilerin gelememesi de hayvanat bahçesini maddi olarak zora soktu.

İngiltere'deki birçok hayvanat bahçesinin sponsoru olan yardım kuruluşu, ekonomik sıkıntının çözülmesi için insanları bağış yapmaya davet ediyor.

New England Primat Conservancy'ye göre, siyah kepli sincap maymunları çok eşli bir hayat sürüyor. Hem dişileri hem de erkeklerinin birden fazla eşi olabiliyor. Londra Hayvanat Bahçesi'ndeki erkek sincap maymununun 7 eşi var.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyanın buzulları 90’lı yıllara göre daha hızlı eriyor