Londra'da "hayvan sömürüsüne son" eylemi

Londra'da hayvanseverler ilginç bir eyleme imza attı. Hayvanseverler, Trafalgar Meydanı'ndaki çeşmeyi kan rengi kırmızıya boyadı. Gelecek pandemileri önlemek için fabrika çiftçiliğini durdurma ve bitki temelli gıda sistemine geçilmesi konusunda çağrı yapan hayvan hakları savunucularından 2 kişi gözaltına alındı.

12 Temmuz 2020, Pazar 17:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Londra'da hükûmete gelecek pandemileri önlemek için fabrika çiftçiliğini durdurma çağrısı yapan hayvan hakları aktivistleri Trafalgar Meydanı'ndaki çeşmeyi kan rengi kırmızıya boyadı. Bitki temelli gıda sistemine geçilmesi gerektiğini savunan gruptan 2 aktivist gözaltına alındı. 


T24'ün haberine göre, "Hayvan İsyanı" adlı grup Londra'da Covid-19 pandemisinin gerçek nedeni olduğunu savundukları hayvan sömürüsüne 'dur' demek içi bir eylem düzenledi. Eyleme katılan aktivistler Trafalgar Meydanı'ndaki çeşmenin suyunu kan kırmızına boyadı. Bazı aktivistler ise deniz canlıları kostümleri giyerek "Küresel kaynama" gibi mesajlar yazan pankartlar taşıdı.

Hayvan İsyanı grubunun temsilcilerinden biri olan Stephanie Zupan, "Hükûmet şimdi bitki temelli bir gıda sistemine geçmeli ya da geleceği başka zoonotik salgınlarla karşı karşıya bırakma riskini göze almalı" dedi. 

2 kişi gözaltına alındı

2 kişi gözaltına alındı

Zoonotik salgınlar hayvanlardan insanlara geçen hastalıkları kapsıyor. Covid-19'un da ilk olarak bir hayvanda görüldüğü daha sonra canlı hayvan ticaretinin yapıldığı bir pazarda Çin'in Wuhan kentinde insanlara bulaşmaya başladığı düşünülüyor. 

Londra'daki eylemin ardından polis iki aktivistin hasar yaratma şüphesiyle gözaltına alındığını açıkladı. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Jako papağanı özellikleri: Beslenmesi, eğitimi ve bakımı nasıl olmalı?