Los Angeles Lakers'ın yıldızları şampiyonluğu Kobe Bryant'a adadı

Los Angeles Lakers 10 yıl aradan sonra şampiyonluğa ulaştı. Bu sene Kobe Bryant'ın beklenmedik ölümü nedeniyle yakın arkadaşı LeBron James için adeta bir görev olan şampiyonluk, başarıyla kazanıldı. Gece boyunca hem Los Angeles şehri hem de tüm takım Kobe'yi unutmadı.

12 Ekim 2020, Pazartesi 11:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Anthony Davis:

Yaşadığımız trajediden beri tek isteğimiz, bunu Kobe için başarmaktı. Bize gururla baktığını biliyorum, onu hayal kırıklığına uğratmadık. Eşi Vanessa'nın ve organizasyonun bizimle gurur duyduğunu biliyorum. Bizim için çok şey ifade ediyor. Hepimiz için bir ağabeydi. Bunu, onun için başardık.


LeBron James:

LeBron James:

Takım olarak birbirimize zaten çok bağlıydık ama Kobe'nin gidişi bizi daha da yakınlaştırdı. O olay olduğundan beri olabilecek en son şekilde birbirimize kenetlendik. Sadece bizi de değil, tüm basketbol dünyasını kenetlediğini biliyoruz. Eve döndüğümüzden beri bu şampiyonluk bizim için çok daha fazla şey ifade ediyor. Herkes 'Bu, hepimizden daha önemli' diye düşündü.

Rajon Rondo:

2008 yılındaki Lakers-Celtics finalinde henüz 21 yaşındaydım ve onunla rekabet ettim. Oynadığı oyun ve bıraktığı miras onu zaten anlatıyor. Ben Kentucky'li bir çocuk olarak onunla 2 sene boyunca ligde karşılaşmaktan, onu anlamaktan, ondan bir şeyler öğrenmekten, onu bir film gibi izleyip o film üzerine çalışmaktan onur duydum. Onun ve kızının şerefine inanılmaz bir sezon geçirdik. Eminim şu an bize gülümsüyordur. 


posta.com.tr/spor

Los Angeles şehrinde 'Kobe!' tezahüratları yankılanırken

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Lakers Miami Heat'i sahadan sildi, 10 yıl sonra şampiyonluk geldi