LÖSEV bağışlarını çalıyorlardı: İçlerinden biri yakalandı

LÖSEV bağışlarını çalıyorlardı: İçlerinden biri yakalandı

Bursa’da hırsızlar lösemili çocukların tedavisinde kullanılmak üzere işyerlerine bırakılan kumbaraları çalmıştı. Çocukların hayatını çalan vicdansızlar nedeniyle işyeri sahipleri kumbaraları zincirleyip başında nöbet tutmaya başlamıştı.

09 Kasım 2018, Cuma 05:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’na (LÖSEV) ait kumbaraları çalanlardan biri dün yakalandı. Güvenlik kameralarındaki görüntüler sayesinde tespit edilen Ş.K.’nın uyuşturucu ve hırsızlıktan çok sayıda sabıkası olduğu belirtildi.

20 YILDA 30 BİN CAN

LÖSEV’in kurulduğu 1998’de 10 lösemili çocuktan 8’i hayatını kaybediyordu. Gönüllülerin desteğiyle büyüyen LÖSEV 20 yılda 30 bine yakın lösemili çocuk ve yetişkini hayata bağladı.

YAŞA BE KAHRAMAN

Löseminin ölüm demek olduğu 1970’li yıllarda çekilen ‘Canım Kardeşim’de Tarık Akan, arkadaşı Halit Akçatepe ile lösemili kardeşi Kahraman’ın son isteği olan televizyonu alabilmek için her yolu deniyordu. İki arkadaş sonunda bunu başarıyor ancak Kahraman televizyonu göremeden hayatını kaybediyordu.

BU KEZ MUTLU SON VAR

Lösemi artık yüzde 98 oranında tedavi edilebiliyor. Türkiye’de hasta çocukların umudu olan LÖSEV, 20. kuruluş yıldönümü nedeniyle ‘Canım Kardeşim’ filminin finalini değiştirdi. Tarık Akan’ı, oğlu Barış Üregil’in canlandırdığı kısa filmde lösemiden kurtulan Kahraman bu kez ağabeyi ile televizyon izliyor.

ÜNLÜLERDEN DESTEK MESAJI

Siyasetten spor dünyasına pek çok ünlü isim tıbbi tedavi ile iyileşme şansı yüksek olan akut lösemiden korkulmaması gerektiği mesajını vermek için geçtiğimiz günlerde maskeli poz verdi.

Cenk Tosun

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Elazığ paylaşımı