Loto talihlisi emekliymiş!

Loto talihlisi emekliymiş!

Antalya'da Süper Loto'dan 11 milyon 295 bin, 86 lira, 5 kuruş kazanan iki talihliden Antalyalı işçi emeklisi 64 yaşındaki Hasan Yörük, noter tasdikli kuponu bankaya teslim ettikten sonra ailesiyle birlikte kayıplara karıştı

01 Temmuz 2011, Cuma 22:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Muratpaşa İlçesi, Ali Çetinkaya Caddesi’nde bulunan büfe’de süper loto oynadıktan sonra eve giden Hasan Yörük bu sabah saatlerinde biletini kontrol etmek için markete gitti. Biletine ikramiye çıktığına inanamayan Yörük, mahallenin muhtarı olan ağabeyi Adem Yörük’ü çağırdı.

Ağabeyi ile bileti tekrar kontrol eden Yörük, Aksu İlçesi’ndeki 12’nci Noter’i yanına alarak geçtiğimiz hafta 7 Bin TL ihtiyaç kredisi çektiği Ziraat Bankası Şubesi’ne vekalet verdi. Evine dönen Hasan Yörük, kayıplara karıştı. Yörük’ün evine tebrik etmek için ziyarete giden arkadaşları evde kimseyi bulamadı.

ARKADAŞINI TANIMAMIŞ

Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nden emekli olan ve iki katlı müstakil evinin üst katında oturan Hasan Yörük’ün ikramiyeyi kazanmasıyla birlikte en yakın arkadaşını tanımadığı ortaya çıktı.

Arkadaşını tebrik etmek için aradığını söyleyen Adnan Arıkan, "Dün akşam üzeri yine beraber burada oturmuştuk. ’Bana ya bu lotoyu bir daha oynamam. Hile yapıyorlar’ dedi.

Ben de kendisine, Hile olur mu noter huzurunda çekiliş yapılıyor dedim. Sonra sabah lotonun kendisine çıktığını öğrenince arayıp tebrik etmek istedim. Telefona kardeşi çıktı. Kardeşine kim o ben onu tanıyamadım demiş" diye konuştu.

Ağabey Adem Yörük ise gazetecilerin ’Size de para verir mi?’ sorusuna, "Tabiki verecek. Döve döve gene alırım" diye cevap verdi.

RÜYASINDA BALIK GÖRMÜŞ

Büyük ikramiyenin iki talihlisinden biri olan Hasan Yörük’ün dün gece rüyasında en yakın arkadaşı Adnan Arıkan ile birlikte büyük alanda çok sayıda balık gördüğünü anlattığı ortaya çıktı.

Yörük rüyasında arkadaşı Adnan Arıkan ile balıkları topladığını sabah ağabeyi Adem Yörük’e anlattığı öğrenildi.

Talihlinin her gün birlikte okey oynadığı, akşamları bankta oturup sohbet ettiği arkadaşları dört gözle onu bekliyor. ’Biz her akşam burada toplanır, birlikte sohbet ederdik’ diyen arkadaşları, ’O bizi unutmaz. Gelir birlikte yine otururuz’ dediler.

Süper Loto'nun 22.6 milyon TL'lik büyük ikramiyesini kazanan Ankara Etimesgut'taki talihli ise, henüz ortaya çıkmadı.

Soner KOCAER/ ANTALYA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika! İçişleri'nden yeni genelge: Çalışma saatleri belli oldu