Lübnan'daki ikinci Türk rehine de kurtarıldı

Lübnan'daki ikinci Türk rehine de kurtarıldı

Lübnan'da rehin alınan ikinci Türk tır şoförü Abdülbasit Arslan da kurtarıldı

13 Eylül 2012, Perşembe 21:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Alınan bilgiye göre, 18 Ağustos tarihinde Lübnan’da kimliği belirsiz kişilerce kaçırılan tır şoförü Abdülbasit Aslan, Lübnan askerleri tarafından teslim alındı. Emniyet Genel Müdürlüğü’ne getirilen Aslan, burada yaptığı ilk açıklamada, "Çok mutluyum, umarım Suriye’deki kaçırılan Lübnan vatandaşları da bir an önce özgürlüğüne kavuşur" dedi.

Serbest bırakılması için yoğun çaba harcayan Türkiye ile Lübnan yetkililerine teşekkür eden Arslan, "Allah herkesi çocuklarına, ailelerine kavuştursun" diye konuştu.

Emniyet Müdürlüğü’nde Türkiye’nin Beyrut Büyükelçisi Süleyman İnan Özyıldız tarafından karşılanan Arslan, daha sonra dinlenmek üzere Emniyet Müdürü Abbas İbrahim’in odasına çıktı.

Bu arada Suriye’de kaçırılan Lübnan vatandaşlarının yakınlarının da Emniyet Müdürlüğü’ne geldikleri bildirildi. Arslan’ın bu gece Türk Hava Yolları’na ait bir uçakla Türkiye’ye dönmesi bekleniyor.

DAVUTOĞLU: KENDİSİNE VE AİLESİNE GEÇMİŞ OLSUN


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Aydın Tufan Tekin’den sonra, Lübnan’da alıkonulan ikinci Türk vatandaşı Abdülbasit Aslan’ın da bu akşam Türkiye’nin Beyrut Büyükelçisi İnan Özyıldız tarafından teslim alındığını bildirdi.

Davutoğlu, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Lübnan Başbakanı Necib Mikati’nin telefonla arayarak Aslan’ın durumuyla ilgili bilgi verdiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Güzel haberi Sayın Başbakanımızla birlikte aldık. Abdülbasit Aslan ile Sayın Başbakanımız az önce telefonla görüştü. Kendisine ve ailesine geçmiş olsun diyorum. Vatandaşımızın en kısa sürede ailesine kavuşması için gerekli hazırlıklar yapılıyor."

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Papa, Aylan bebeğin babasıyla görüştü