Lukas Podolski, başpehlivan Ali Gürbüz ile güreşecek

Antalyaspor'un Alman yıldızı Lukas Podolski, Kırkpınar'ın başpehlivanı Ali Gürbüz'le yağlı güreş yapacak. Etkinliğin fikir babası ise Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk.

22 Nisan 2020, Çarşamba 17:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kulüp basın sözcüsü Murat Süğlün, planlanan etkinlik için Anadolu Ajansı'na verdiği demeçte "Podolski ile Kırkpınar başpehlivanı Ali Gürbüz'ün yağlı güreş yapması, er meydanına ayrı renk katacaktır. Podolski enteresan bir kişilik. Her şey yoluna girsin, bu salgın kabusunu atlatalım, insanlara moral olması için bile böyle bir şey yapılabilir. Hiçbir sıkıntı yok. Yağlı güreş, Podolski'nin Japonya'da yaptığı sumo güreşinden daha renkli olur" dedi.

Antalyaspor taraftarı Metin Çelik, Gürbüz ve Podolski'nin er meydanına çıkması fikrinin kendilerinde heyecan uyandırdığını söyledi.

Mücadelenin dünya tarafından ilgiyle izleneceğini düşündüklerini vurgulayan Çelik "Antalya, Türkiye'de yağlı güreşin merkezi. Antalyaspor da futbolda en önemli kulüpler arasında yer alıyor. Hem yağlı güreşimizi hem de Antalyaspor'umuzu dünyaya tanıtması açısından çok önemli olacak. Biz de taraftarlar olarak gereken ilgiyi göstereceğiz" yorumunu yaptı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Loris Karius'un gidişinin ardından kale Ersin Destanoğlu'na emanet