Lüleburgaz'da hurda araçlar toplanıyor

Lüleburgaz'da hurda araçlar toplanıyor

Lüleburgaz'da hurda araçlar toplanıyor

19 Kasım 2020, Perşembe 01:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)-KIRKLARELİ'nin Lüleburgaz ilçe Belediyesi, kent genelindeki atıl durumdaki tehlike saçan hurda araçları tek tek kaldırmaya başladı. 

Lüleburgaz Beledilesi, ilçe genelinde atıl bir durumda bırakılmış ya da unutulmuş hurda araçları toplamak için geniş kapsamlı bir çalışma başlattı. Bu doğrultuda kent genelindeki hurda araçları tek tek tespit eden Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ilk olarak Köprübaşı Sanayi Sitesi'nde çalışma başlatıldı. Günün erken saatlerinde vinç ve çekici ile bölgeye giden ekipler, uzun süredir yerinden kımıldamadan duran araçları vinç yardımıyla kaldırarak yediemin depolarına götürmeye başladı. Ekipler, Eski Sanayi'deki çalışmalarını tamamladıktan sonra önce Yeni Sanayi'ye ardından da kentin diğer bölgelerine geçecek.

Kent genelinde uzun yıllardır atıl bir şekilde bırakılan ya da unutulan araçlar, çevre kirliliğinin yanı sıra kötü amaçlı kişilerin uğrak noktası olduğu için tehlike saçıyor. Bulundukları mahallelerde suç yuvası olan söz konusu araçlar bu kapsamda belediye ekiplerince en kısa süre içinde tamamen kaldırılacak. Öte yandan plakası olduğu halde aracını atıl bir durumda bırakan kişiler de ceza ödemek zorunda kalacak. Uyarıları dikkate almayıp aracını bulunduğu yerden almayan sürücüler, aracı kaldırıldığı takdirde hem idari para cezası, hem çekici hem de yediemin otopark ücreti ödemek zorunda kalacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Lüleburgaz'da, koronavirüs denetimleri sürüyor