Lüleburgaz'da 'Önce Yaya' denetimi

Lüleburgaz'da 'Önce Yaya' denetimi

Lüleburgaz'da 'Önce Yaya' denetimi

09 Aralık 2020, Çarşamba 07:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Uğurcan KARAOĞLU/LÜLEBURGAZ (Kırklareli), (DHA)- KIRKLARELİ'nin Lüleburgaz ilçesinde polis ve jandarma ekipleri, 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' sloganı ile yaya geçitlerinde sıkı bir denetim yaptı.

İçişleri Bakanlığı tarafından tüm ülke genelinde yapılan yaya denetimi Lüleburgaz'da da bugün başladı. 'Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın' sloganı ile yola çıkan İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri  Lüleburgaz'ın tüm yaya geçitlerinde sıkı bir denetim gerçekleştirerek araç sürücülerine de bilgilendirici el ilanı dağıttı. Denetimlerde yayaya yol vermeyen sürücülere, yaya geçidinden geçmesi gerekirken refüj gibi yaya geçidi işareti olmayan yerlerden geçip araç trafiğini tehlikeye sokan yayalara ve kış lastiği takılı olmayan araçlara 4 saat boyunca denetimler yapıldı. Eksikleri bulunan ve yayalara yol vermeyen araç sürücülerine ceza uygulandı.

Kurallara uyan yaya ve araç sürücülerini ise polis ve jandarma ekipleri teşekkür ederek tebrik ettiler. Lüleburgaz'da bugün başlayan denetimler yılbaşına kadar haftanın belirli günlerde devam edecek

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Otogar önünde otomobilin çarptığı yaya, hayatını kaybetti