Lyon taraftarı, Marcelo’ya gösterdiği tepkiyi abarttı

Beşiktaş’tan Olimpik Lyon’a transfer olan Marcelo Guedes’in başı taraftarla dertte. Kötü performansı gerekçe gösterilerek protesto edilen Marcelo, tepkiler hakarete varınca taraftara karşılık vermiş ve ipler iyice gerilmişti. Son oynanan Rennes maçında ise Marcelo’nun eşine dil uzatıldı.

16 Aralık 2019, Pazartesi 13:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Marcelo ile Lyon’un bağları kopmak üzere. Taraftarla arasındaki tartışma iyice büyüyen Marcelo, Leipzig maçında ‘eşek pankartı’ nedeniyle taraftarla tartışmış ve tribünlere orta parmak yapmıştı.

Eşek pankartı gösterilerek hakaret edilen Marcelo’ya takım arkadaşları sahip çıkmış ve takım kaptanı Memphis Depay, “Bana bak! Ne görüyorsun? Öfke? Öfkeliyim, kızgınım.  Ne söyleceğimi bilemiyorum. Bir takımın taraftarı tarafından detseklenmediğini bilerek oynaması çok zor.Bizden ne bekliyorsunuz? Ailelerimize hakaret eden taraftarlara teşekkür ediyoruz! İyi sonuç alınan bir maçtan sonra stadınızda taraftarınızla bunu kutlayamazsanız burada oynamak hiç mantıklı gelmiyor” demişti.

Kulüp Başkanı Aulas da taraftar gruplarıyla görüşüp bu sorunu çözeceğini açıklamıştı.

Ailesine dil uzatıldı

Ailesine dil uzatıldı

Kaptanın ve başkanın açıklamaları da suları durultmadı. Şampiyonlar Ligi’ndeki Leipzig maçının ardından ligdeki Rennes maçında tribünde yine Marcelo hedef alındı.

Leipzig maçında yaptığı orta parmak hareketine karşılık olarak “O parmağı eşine sakla Marcelo” pankartı açan Lyon taraftarı, protestonun dozunu kaçırdı.

#olayıngeçmişi

#olayıngeçmişi

  • Lyon, lige kötü başlamış ve teknik direktör değişikliğine gitmişti. Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmesine rağmen performansı taraftar tarafından beğenilmeyen oyuncular, sık sık protesto edildi. 
  • Taraftar, takımı protesto etmek için Benfica’da havalimanında futbolcularla tartışmıştı. Protestolar sırasında Marcelo ile birkaç taraftar arasında kavga çıktığı bildirilmişti. Olaya dair görüntüler basına yansımasa da Marcelo'nun "Bad Gones (Kötü Çocuklar)" adlı tribünün liderlerinden birine kafa attığı iddia edilmişti.
  • Leipzig maçında ‘eşek pankartı’ ile hakaret edilen Marcelo, taraftara orta parmak yapmıştı.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Oyundan çıkan Mesut Özil'e ilginç benzetme: Salyangoz gibi süründü, çocuk gibi davrandı