Maç seyretmekten daha çok keyif alacağınız futbol temalı filmler

Tartışmasız, dünyanın en fazla seyircisi bulunan sporu futbol. Bir maç, dünyada milyonlarca kişi tarafından izlenirken sinema sektörünün futbol temasını pas geçmesi, hatta motivasyon filmleri başta olmak üzere etinden sütünden yararlanmaması sürpriz olurdu.

12 Mart 2020, Perşembe 14:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Cehennemde İki Devre (1961)

Cehennemde İki Devre (1961)

Bir komutan, komunist ve Yahudi Macarların işçi olarak çalıştığı bir toplama kampında, işçilerin Hitler’in doğum günü için Almanlarla maç yapmalarını ister. Bu nedenle işçilere yiyecek desteğinde bulunulunca, tutsaklar arasında sorunlar çıkmaya başlar. Takım kamptan kaçmaya çalıştığı sırada yakalansa da maça yine de çıkmak zorundadırlar. 

 Gol! (2005)

Gol! (2005)

Çocukken ailesi birlikte ABD'ye göç eden Meksikalı Munez'in en büyük hayali futbolcu olmaktır. Eski bir futbolcunun Munez'i keşfetmesiyle yolculuğu başlar. 


 Annemler Tatilde (2006)

Annemler Tatilde (2006)

Brezilya'nın en buhranlı zamanlarında yaşayan Bia ve Daniel siyasi suçlu olarak polis tarafından aranırken 10 yaşındaki oğulları Mauro'yu dedesinin yanına bırakarak kaçmak zorunda kalır. Ama dedesi, geldiği gün ölünce Mauro, dedesinin evinde tek başına yaşamaya başlar.


Hayata Çalım At (2009)

Hayata Çalım At (2009)

Bir futbol fanatiği olan postacı Eric, orta yaş krizindedir. Bir gün oğlunun ilacını içer ve efsane futbolcu Eric Cantona'yı hayallerinde görmeye başlar.  

 Sıradışı Sanıklar (2001)

Sıradışı Sanıklar (2001)

Alkollü araç kullandığı için hapse giren bir eski futbol yıldızı, mahkumlardan oluşan bir takım kurar. Gardiyanlar ve mahkumların karşı karşıya geleceği için maç için geri sayım başlar. 

Babam İçin

Babam İçin

11 yaşında kimsesiz kalan Will'in en büyük tutkusu Liverpool'dur. Babası bir gün oğlunun gönlünü almak çin İstanbul'da oynanacak Liverpool –A.C. Milan, Şampiyonlar Ligi Final maçı için cebinde iki biletle gelir. Babası aniden ölünce, Will artık bu yolculuğa yalnız çıkacaktır. 


 Hermano (2010)

Hermano (2010)

Venezüela'nın başkenti Caracas'ta ikisi de futbol tutkunu olan kardeşlerin arasında tek bir fark vardır; biri profesyonel bie futbolcu olmak isterken diğeri suç dünyasından kurtulamaz. İkisi de Caracas Futbol Kulübü'nün elemelerine davet edilir. Ancak mahallede yaşanan bir trajedi, önlerine taş koyar. 

Şaolin Futbolu (2001)

Şaolin Futbolu (2001)

Futbol hayatına ara veren bir genç, yıllar sonra kung fu bilen bir grup rahibeyle birlikte futbol oynamaya başlar. Takım hızla büyür. Rahiplerin işin içine ruhunu katması, komedi unsurlarını beraberinde getirir.


Lanet Takım (2009)

Lanet Takım (2009)

Biyografik film, Leeds United'da sadece 44 gün antrenörlük yapan ama takım tarihinni en başarılı antrenörlerinden biri olmayı başaran Brian Clough'un hayatını odağına alıyor. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evden çalışırken dinlenecek şarkılar