Macaristan teknik direktörü Marco Rossi'den Attila Szalai iddiası! 'Fenerbahçe'de yedek kalması...'

Macaristan milli takım teknik direktörü Marco Rossi öncek gün Attila Szalai için Chelsea'ye gidebileceği iddiasında bulunmuştu. Tecrübeli teknik adamın bu sözleri hayli ilgi gördü ve Rossi, o iddiasıyla ilgili Fanatik'e konuştu. 57 yaşındaki İtalyan hoca Szalai ile ilgili birçok detay da verdi.

08 Aralık 2021, Çarşamba 10:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fanatik'ten Çağrı Davran'ın haberinde, Attila Szalai için "Galiba Chelsea'ye gidiyor" diyen milli takım hocası Marco Rossi'nin sözlerine yer verildi. İşte Szalai'nin hocasının açıklaması:

"Bilgi resmi değil, gördüğümü söyledim"

"Bilgi resmi değil, gördüğümü söyledim"

Ben sadece Macaristan basınında gördüklerimi söyledim. Chelsea ile ilgili birçok haber yapıldı. Bana Szalai’nin gideceği takımla ilgili resmi bir bilgi gelmedi. Attila ile de bu konu hakkında konuşmadım. Türkiye’deki performansı sonrası başkalarının onu istemesi ise normal. İspanya’dan büyük bir takımın da onunla ilgilendiği söyleniyor

"Bence bir sonraki adıma hazır"

"Bence bir sonraki adıma hazır"

Kıbrıs Rum Kesimi’nden sonra Fenerbahçe ’ye gelmesi onun için ilk adımdı. Bu adımı doğru attı. Attila’nın artık bir sonraki adıma hazır olduğunu düşünüyorum. Eğer Fenerbahçe onu satmaya karar verirse, 5 büyük ligden (İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya) birine gider. Bunların içinde elbette en iyisi İngiltere Premier Ligi. Premier Lig, temponun ve fiziksel gücün yüksek olduğu bir lig. 

"Attila oraya uygun"

"Attila oraya uygun"

Attila orada çok iyi bir performans gösterebilir. Örneğin konuşulduğu için söylüyorum; Chelsea, Avrupa’nın en iyi 5 takımından biri ve son Şampiyonlar Ligi şampiyonu. Elbette bir anda oralarda oynamak kolay değil ama Macaristan özelinde Macar futbolcuların buralarda oynamaları gerek.

"Diğer Macar oyunculardan farklı

"Diğer Macar oyunculardan farklı

Bazen Macar futbolcular, rahat oldukları alanın dışına çıkmak istemiyorlar. Attila ise bu yönden diğerlerinden çok farklı. O rekabeti seviyor, kendini geliştirmek ve en iyilere karşı mücadele etmek istiyor. 

"Lider ruhlu ve hep pozitif"

"Lider ruhlu ve hep pozitif"

Attila’yı taktik ve teknik bilgisinin dışında profesyonel olarak çok beğeniyor, insan olarak çok seviyorum. Her zaman pozitif bir insan. Sahada takım arkadaşı hata yaptığında asla kötü bir söz söylemez, tam tersi arkadaşını motive eder ve tekrar ayağa kalkmasına yardımcı olur. O lider bir oyuncu. Yakın gelecekte de Milli Takım’ın kaptanlığını taşıyabileceğine inanıyorum.

Fenerbahçe’de 3 maç yedek kalması açıkçası beni mutlu etti. Fenerbahçe’nin yaptığı çok zeki bir hareketti. Attila uzun süredir 3 günde bir maç oynuyor. Bu durum artık onun için sakatlık bakımından tehlikeli olacaktı. Hatta son kasım ayındaki Milli Takım döneminde ona, sağlığına dikkat etmesi gerektiğini söylemiştim. Ne yazık ki benim onu dinlendirme şansım olmadı. Çünkü hep kritik maçlar oynadık ve Attila da bizim en önemli oyuncularımızdan biri.

"Asistleri kadar golleri de olacak"

"Asistleri kadar golleri de olacak"

Attila gelişime açık. Bazen hızlı paslar atabiliyor. Sol ayağı üzerine bir hayli çalışıyor. Ben asistlerinin yanı sıra gelecek 2-3 yıl içerisinde daha fazla gol atabileceğini ve rakip ceza sahası içerisinde daha etkili olabileceğini düşünüyorum

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şampiyonlar Ligi'nde en iyisi de Beşiktaş, en kötüsü de!