Macron, Arnold Schwarzenegger ile bir arada

Hollywood yıldızı ve eski Kaliforniya Valisi Arnold Schwarzenegger ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Elysee Sarayı’nda bir araya geldi. İkilinin 'yenilebilir enerjinin geleceği' konusunda fikir alışverişi yaptığı açıklandı

23 Haziran 2017, Cuma 23:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dünyaca ünlü oyuncu ve eski Kaliforniya Valisi Arnold Scharzenegger, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile iklim sorunlarını konuşmak üzere Elysee Sarayı’na geldi. 

'BÜYÜK LİDER'

'BÜYÜK LİDER'

Bununla birlikte, Schwarzenegger Twitter hesabından Macron’un büyük bir lider olduğunu ifade ederek, Macron ile birlikte görüldüğü bir video paylaştı. 

BİRLİKTE VİDEO ÇEKTİLER

BİRLİKTE VİDEO ÇEKTİLER

“Burada Cumhurbaşkanı Macron ile birlikteyim. Yeşil bir gelecek ve çevre sorunları hakkında konuşuyoruz şeklinde yorum yapan eski vali, cep telefonu kamerasını Macron’a çeviriyor. 

Fransa Cumhurbaşkanı ise “ Birlikte bu gezenin tekrar harika yapacağız sözünü tekrar ederek, Schwarzenegger’e karşılık veriyor. 

Cumhurbaşkanı Macron, daha önce ABD Başkanı Donald Trump’ın Paris İklim Anlaşması’ndan çekilmesini eleştirmiş, “ Birlikte bu gezeni tekrar harika yapacağız demişti. 

İkili, gerçekleştireceği görüşmenin ardından, 800 siyasetçinin katılımıyla Sorbonne'da düzenlenecek "Çevre için Uluslararası Anlaşma" projesine katılacak.

Projenin, çevre ve iklim sorunlarına çare olması beklenen uluslararası bir anlaşmayla sonuçlanması ögörülüyor. 

ONUR MADALYASI ALMIŞTI

ONUR MADALYASI ALMIŞTI

Schwarzenegger iki ay önce Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından "Onur Madalyası" almıştı. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İngiltere'de First Lady krizi