Maddi durumu kötü kadınları ‘Çok para kazanacaksınız’ diyerek fuhşa sürüklemişler

Antalya'da fuhuş operasyonunda 4 kişi gözaltına alındı, 8 yabancı uyruklu kadın da ülkelerine geri gönderildi
 

A A
Maddi durumu kötü kadınları ‘Çok para kazanacaksınız’ diyerek fuhşa sürüklemişler
Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, "fuhşa teşvik, aracılık ve yer temin etmek" suçlarına ilişkin yurtdışı bağlantılı kadınları Türkiye’ye getirerek fuhuş yaptırıldığı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Ekipler, K.T. (42), M.T. (66), M.K (38) ve Ukrayna uyruklu M.A.’nın (33) yurt dışından maddi durumları kötü olan kadınları bulup, çok para kazanacakları vaadi ile yol masraflarını karşılayarak fuhuş amaçlı kente getirdiklerini belirledi.


EŞ ZAMANLI OPERASYON YAPILDI


Bunun üzerine 5 ev ve 2 arabaya eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, 4 Ukrayna, 2 Gürcistan, 1 Moldova, 1 Kırgızistan ve 2 Kazakistan uyruklu olmak üzere toplam 10 kadın kurtarılırken, 4 şüpheli ise gözaltına alındı.


BAZILARININ ÇOCUKLARI VAR...


Emniyete getirilen şüphelilerin işlemleri devam ederken, mağdur olan 10 yabancı kadından 8’i sınır dışı edilmek üzere ülkelerine eşyalarıyla birlikte gönderilirken, şüpheli sıfatıyla gözaltına alınan 2 kadın ise ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Yabancı mağdur kadınlardan bazılarının çocukları olduğu da öğrenildi.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yağmur hem sevindirdi hem üzdü