Maden ocağında göçük

Maden ocağında göçük

10 Eylül 2009, Perşembe 09:46
A A
Maden ocağında göçük

Zonguldak’ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü'ne ait maden ocağında göçük meydana geldi.
Kilimli Beldesi'ndeki TTK 2'nci maden ocağında göçük saat 05.30 sıralarında yerin 260-360 kodu arasında meydana geldi. Tavan göçmesi sonucu göçükte kalan kimlikleri henüz açıklanmayan 2 maden işçisi enkaz altında kalırken kurtarmak için çalışma başlatıldı.

İŞÇİLERİN İSİMLERİ BELİRLENDİ

Zonguldak’ın Kilimli beldesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kaldığı tahmin edilen 2 işçinin isimleri belirlendi. Alınan ilk bilgiye göre, kuruma bağlı Karadon Müessese Müdürlüğü Kilimli İşletmesi maden ocağının eksi 260 ile eksi 360 kotu arasındaki göçükte mahsur kalan işçilerin 2006’da iş başı yapan Ali Ziya Kısaboyun ile 2009’da işe giren Caner Albuzlu olduğu tespit edildi. Madencilerin kurtarılması için mesai arkadaşları ve kurtarma ekipleri çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu arada Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ramis Muslu ile bazı sendika yöneticileri, göçüğün meydana geldiği işletmeye giderek yetkililerden bilgiler aldılar. Muslu, daha sonra kurtarma çalışmalarını izlemek için maden ocağına girdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.