Maden suyu ile cilt bakımı yöntemleri

Maden suyunun cilde faydaları, 'benim' diyen kozmetik ürünlere yaş çıkartıyor. Peki maden suyu cilde nasıl kullanılır? Eğer denediğiniz hazır tonik ve maskelerden verim alamıyorsanız maden suyu ile cilt bakımı tam size göre. Maden suyu ile tonik ve maden suyundan buz küpü, bakımsız kalmış cildiniz için ilaç olabilir. Maden suyunun cilde faydaları arasında hem cildi nemlendirmek hem de cildi canlandırmak var. Peki maden suyunun cilde faydalarından nasıl yararlanırız. İşte, maden suyu ile cilt bakımı yöntemleri!

16 Temmuz 2020, Perşembe 10:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Maden suyu cildi temizler

Maden suyu cildi temizler

Maden suyunu temizleyici olarak da kullanabilirsiniz. Ciltteki yağı ve kiri kolayca temizler. Anti bakteriyel özelliği ile cildinizi dezenfekte etmiş olursunuz. Gece uyumadan önce ve sabah kalktığınızda yüzünüzü maden suyuyla yıkayabilirsiniz. 

 Cildinizi nemlendirir

Cildinizi nemlendirir

Cildiniz gün içinde kaybettiği nemi maden suyuyla geri alabilir. Pamuk yardımıyla yüzünüze uyguladığınız maden suyu, cildiniz için doğal bir nemlendirici görevi görecektir. Ancak nemlendirici etkisini ilk kullanımda görmeniz mümkün değil, bu nedenle düzenli olarak kullanmalısınız.

Gözenekleri sıkılaştırır

Gözenekleri sıkılaştırır

Maden suyunu buzdolabında beklettikten sonra soğuk halde cildinize uygulamak çok daha etkili olacaktır. Cilt temizliğini soğuk maden suyuyla yapmak, içeriğindeki silisyum sayesinde tonik etkisi yaratarak gözeneklerin eskisinden daha sıkı hale gelmesini sağlar. Etkili bir sonuç alabilmek için düzenli olarak kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Sivilceleri kurutur

Sivilceleri kurutur

Maden suyuyla yüzünüzü yıkadığınızda sivilcelerin kuruduğunu ve kullanıma devam ettiğiniz sürece de sivilce oluşumunun engellendiğini fark edeceksiniz. 


Buz küpü haline getirin göz altlarınız insin

Buz küpü haline getirin göz altlarınız insin

Günlük cilt bakımında maden suyu pratik bir yöntemle uygulanabilir. Maden suyunu buz kalıbında dondurun ve sabahları bu kalıplarla cildinizi temizleyin. Kısa süre sonra cildinizdeki canlılığı fark etmeye başlayacaksınız. Buz kalıbı haline gelen maden suyunu her sabah göz altlarınıza masaj yaparak uygulayın. Böylelikle gözlerinizdeki şişlikler iner ve daha canlı bir görünüm için güne ilk adımı atmış olursunuz. 

Siyah noktaları temizler

Siyah noktaları temizler

Geniş bir kabın içine şeker içermeyen sade maden suyunu koyun. Ardından isteğinize göre limon dilimleri veya biberiye yaprakları ekleyin. Kafanızı bu kaba doğru eğin ve bekleyebildiğiniz kadar bekleyin. Suyun yüzünüzle etkileşime geçmesine izin verin. Uygulamanın sonunda yüzünüzü temiz bir havluyla silin.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Daha hızlı bronzlaşmak için: 10 bronzlaştıran besin