Önceki Fotolar

Maden suyu ile soda aynı şey mi?

Belki de çoğumuz maden suyu ve sodanın isimleri farkı olsa da aynı etkide olduğunu düşünüyoruz. Ama işin aslı öyle değil...

06 Ocak 2018, Cumartesi 11:31
A A

Maden suyu içerisinde çözülmüş mineral sıvıları bulunduran elementlerden oluşan bir içecektir. Soda ise içilebilir nitelikteki herhangi bir suya karbonhidrat eklendiğinde elde edilir. Maden suyunun minerali çok zengin iken soda mineral içermemektedir.

MADEN SUYUNUN FAYDALARI

MADEN SUYUNUN FAYDALARI

Maden suyu içeriği ile mineral ihtiyacımızı karşılamak için güzel bir kaynaktır.

Maden suyu içindeki mineraller sebebiyle sağlıklı bir içecektir ve insan sağlığını destekler. Ter, solunum ve idrar yoluyla kaybolan minerallerin yerine konması için, suyla birlikte geri kalan kısmın tamamlanmasında maden suyunu destekleyici olarak kullanabiliriz.

Maden suları yüksek sodyum içerdikleri için dikkatli tüketilmeli. 

 Maden suyunun mide bağırsak sisteminde rahatlatıcı bir etkisi vardır.

Böbrek fonksiyonlarını dengelememiz de bize yardımcı olur. Diyet için gerekli olan su ve mineral ihtiyacını da karşılar. Cildin, pürüzsüz, canlı ve gergin görünümde olmasını sağlar.

Özellikle yaz aylarında ter ile kaybettiğimiz tuz ve minerallerin yerine konması için maden suyu çok güzel bir aparatiftir. Maden suyunun içerdiği kalsiyum, ağız ve diş sağlığının gelişmesinde bize yardımcı olmaktadır.

Sağlıklı bireyler günde 1-2 adet içebilir. Çocukların ve hamilelerin sodyum oranı yüksek olduğu için sınırlı tüketmeleri gerekir.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.