Maden suyu ile temizlenen 5 farklı alan

Temizlik yaparken kimyasal içermeyen doğal temizleyiciler kullanmak kendi sağlığımız açısından oldukça önemli. Durum böyle olduğunda maden suyunu da sadece bir içecek olarak değil aynı zaman da bir temizleyici olarak da görebilirsiniz.

27 Nisan 2020, Pazartesi 11:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Leke çıkartıcı

Leke çıkartıcı

Lekeyi daha az belirgin hale getirmek için favori gömleğinize maden suyu sürmeyi deneyin. Karbonatlaşma lekeyi yüzeye taşıyacağından, yüzeyi temizleyene kadar temiz bir bez ile ovalayabilirsiniz.


Paslanmayı giderir

Paslanmayı giderir

Paslı vidalar üzerindeki cesur kabuktan kurtulmak için maden suyu kullanın. Karbonatlaşma küçük pas lekelerini çözecektir. Gelecekte pas oluşmasını önlemek için yüzeyi tamamen kurutduğunuzdan emin olun.


Kupanızdaki lekeleri giderin

Kupanızdaki lekeleri giderin

Kahve kupasını biraz fazla masasında bırakan herkes, kupanın içinde oluşabilecek korkunç halkayı bilir. Maden suyunun kalıntıları çıkarabildiğini ve fırçalamayı kolaylaştırdığını biliyor muydunuz? Maden suyunu bardağınızın içine döktükten sonra biraz bekleyin ve daha sonra yıkayın.


Yüz temizleyici

Yüz temizleyici

Kabarcıklar gözeneklerinizdeki kiri ve yağı parçalar, bu da normal musluk suyuyla elde ettiğinizden daha derin bir temizlik anlamına gelir.


Yağ çözücü

Yağ çözücü

Tavada yapışkan bir kalıntı varsa, hala sıcak olan yüzeye biraz maden suyu dökün ve birkaç dakika bekletin. Daha sonra her zamanki gibi yıkayın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beyaz ayakkabı nasıl temizlenir?