Madrid'de koyunlar şehre indi

İspanya'nın başkenti Madrid'de, Orta Çağ'dan kalma bir etkinlik olan ve 1994 yılından bu yana tekrar düzenlenen "Trashumancia Şenliği" çerçevesinde binden fazla koyun kent merkezinde yürütüldü.

21 Ekim 2019, Pazartesi 19:22
A A
Orta Çağ'dan kalma bir etkinlik

Orta Çağ'dan kalma bir etkinlik

İspanya'nın başkenti Madrid'de, Orta Çağ'dan kalma bir etkinlik olan ve 1994 yılından bu yana düzenlenen "Trashumancia Şenliği" çerçevesinde, bin 300'den fazla koyun ve 60 kadar keçi kent merkezinde yürütüldü. 

İspanya'nın başkenti Madrid'de, Orta Çağ'dan kalma bir etkinlik olan ve 1994 yılından bu yana tekrar düzenlenen "Trashumancia Şenliği" çerçevesinde 2 binden fazla koyun kent merkezinde yürütüldü.

Şenlik yaklaşık 4 saat sürdü

Şenlik yaklaşık 4 saat sürdü

Hayvan yetiştiriciliğini teşvik ve çobanları onurlandırmayı amaçlayan etkinlik dolayısıyla şehir merkezindeki sokaklar trafiğe geçici olarak kapatıldı. İspanya Tarım Bakanlığı'nın organizasyonundaki şenlik yaklaşık 4 saat sürdü.

Turistler meraklı gözlerle izledi

Turistler meraklı gözlerle izledi

Başlarında çobanlarıyla kent sokaklarını dolaşan koyun sürüsünü Madridliler ve turistler meraklı gözlerle izledi.

Çobanlar, kent merkezindeki Sol Meydanı'na gelindiğinde 1418 yılındaki geleneğe atfen sembolik olarak koyunlarını geçirmek için belediye yetkililerine antik İspanyol parasıyla geçiş ücreti ödedi.

Yerel danslar sunuldu

Yerel danslar sunuldu

Şenlik kapsamında çobanlar ve aileleri geleneksel kıyafetlerini giydi, yerel danslar sunuldu.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İran müzik platformundan kadın şarkıcılara sansür