Mafyanın içine girdi

Belçikalı fotoğrafçı Anton Küsters, Japonya'nın kötü şöhretli mafyası Yakuza'nın çeteleriyle yaklaşık iki yıl görüşerek onları görüntülemeyi başardı

30 Ekim 2015, Cuma 14:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Belçikalı fotoğrafçı Anton Kusters, Japonya'nın kötü şöhretli mafyası Yakuza'nın çeteleriyle yaklaşık iki yıl görüşerek onları görüntülemeyi başardı.

Anton Kusters, bir fotoğrafçı için oldukça zor bir sınırı aştı ve aylarca süren müzakereler sonucu Japon mafyası Yakuza'nın gizli çemberine girme iznini aldı.

Kusters, böylece 50 bin üyesiyle dünyanın en büyük “suç kartelleri” olan ailelerin fotoğraflarını çekme şansını yakaladı.

Faaliyetlerini uzun yıllardan bu yana açık şekilde devam ettiren mafya organizasyonu Yakuza işleyiş tarzıyla, Rus ve İtalyan mafyalarını geride bırakıyor.

Bugün, en büyüğünün adı Yamaguchi-gumi olan, diğerleri ise Sumiyoshi-rengo, Inagawa-kai ve Tao Yuai Jigyo Kummiai olarak bilinen dört temel Yakuza grubu bulunuyor.

Yakuza'ya üyeliğin vazgeçilmez ritüelleri var. üyeleri takım elbiseli, kravatlı, güneş gözlüklü, çoğu ustura traşlı, vücudu dövmeli, serçe parmağı kesik özellikleriyle dikkat çekiyor.

çetesine ve hiyerarşiye göre değişen bir parmak kesmek ve genellikle elektrikli aletler yerine çok daha acı veren bir yöntemle dövme yaptırmak!

Kendi içinde hata yapan üyesinin küçük serçe parmağını keserek cezalandıran Yakuza, hataların çoğalması ile diğer parmakları da sırasıyla kesiyor.

Hangi üyenin hangi gruba bağlı olduğu, vücutlarına işlenmiş dövmelerden belli oluyor.

Tüm bu ritüeller kefaret ödeme, cesaret ve güç gösterisi olarak sayılıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Titanik'in ikonik kolyesi 'Okyanusun Kalbi'nin ilginç hikayesi