Mafyayı Facebook'tan yönetti

Cinayete azmettirmekten tutuklanan ve İngiltere'nin en tehlikeli mafya patronu olan Colin Gunn'ın lideri olduğu suç imparatorluğunu sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan yönettiği ortaya çıktı

01 Şubat 2010, Pazartesi 05:00
A A
Mafyayı Facebook'tan yönetti

'YASAL HAKKIM' BAŞVURUSU

İngiltere’nin en tehlikeli mafya babalarından biri olan Colin Gunn (42) cinayete azmettirmekten 35 yıl hapis cezası almıştı. Colin Gunn’ın cinayet ve uyuşturucu kaçakçılığından oluşan suç imparatorluğunu sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan yönettiği ortaya çıktı.

Mafya babası 2 ay önce hapishane yönetimine başvurup “Facebook’ta arkadaşlarımla iletişim kurmak yasal hakkım” diyerek internete girmek için izin almış.

EMİR VE TEHDİT YAĞDIRMIŞ

Facebook’ta 565 ‘arkadaşı’ bulunan Colin Gunn, bu site aracılığıyla adamlarına emirler veriyor ve düşmanlarını tehdit ediyordu. Bu durumun ortaya çıkmasının ardından İngiltere Adalet Bakanı Jack Straw tutukluların Facebook kullanmasının yasaklanacağını söyledi.

Colin Gunn’ın yaşadığı Nottingham kenti azmettirdiği cinayetler nedeniyle ‘suikast şehri’ olarak anılmaya başlanmıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.