Maganda kurşunu hayat kararttı

İstanbul'da bir magandanın tabancasından çıkan kurşunun, ensesinden omuriliğine isabet etmesi sonucu göğüsten alt tarafı felç olan Ahmet Emre Çavuş'un (17) iyileşmesi için seferber olan ailesi çaresizlik içerisinde kıvranıyor

08 Kasım 2015, Pazar 10:38
A A
Maganda kurşunu hayat kararttı

Olay, 2 Ağustos akşamı meydana geldi. Arkadaşları ile evden ayrıldıktan 40 dakika sonra bir magandanın 3 el ateş etmesi sonucu ensesinden yaralanan lise 2’nci sınıf öğrencisi Ahmet Emre Çavuş, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Sadi Sun Yoğun Bakım Servisi’nde yapılan müdahalelerle yaşama döndürülen Çavuş’un omuriliğinin zedelendiği belirlenirken göğsünün altından itibaren felç olduğu açıklandı.

FAİL BULUNAMADI

Yerel bir gazetenin imtiyaz sahibi, 2 çocuk babası Bülent Çavuş, 4 arkadaşı ile birlikte yürürken vurulan oğlu ile ilgili 6 kişinin ifade verdiklerini, bu güne kadar failin yakalanamadığını, o günden bu yana hastane kapısından ayrılamadıklarını söyledi. Failin yakalanması halinde biraz olsun huzura kavuşacaklarını anlatan gözü yaşlı baba, dik durmaya çalıştıklarını, bugüne kadar birçok üst düzey politikacı ve yerel yöneticinin kendilerine destek ziyaretinde bulunduklarını ifade etti.

Bülent Çavuş, Sultangazi Emniyet Müdürlüğü’nden magandanın yakalanması konusunda kendilerine "Bekleyin" denildiğini vurgularken, "Devlet büyüktür. Devletten başka bir umudumuz yok" dedi. Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak’ın oğlu için 3 parçadan oluşan solunum cihazını aldığını belirten Bülent Çavuş, şunları söyledi:

"Eşim Zeynep ile perişan olduk. Günlerdir doğru-dürüst işimi yapamıyorum. Bütün siyasi partilerin yöneticileri geldi, ‘Seçim süreci bitsin, destek olacağız’ dediler, bekliyoruz. Oğlumun ayağa kalkabilmesi için fizik tedavi gerekiyor. Fizik tedavi için Kocaeli’ne götürdük, 2 gün sonra fenalaşınca sonra yine Cerrahpaşa’ya getirdik. Tedavi edilebilmesi için yoğun bakım, genel cerrahi ve fizik tedavinin aynı binada olduğu hastaneye götürülmesi gerek. Böyle bir hastanede 1 yıllık tedavi için 240 bin TL gerek. Bunu ödeyecek gücüm yok. Bu çok yüksek bir rakam. İstanbul’daki 39 belediye sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ederlerse bu rakamı maganda kurbanı oğlum için bölüşüp ödeyebilirler."

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 5-10 metrede çatıştılar