Magazin programlarına Gülben Ergen cezası yağdı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) magazin dünyasına ayar gibi karar! Gülben Ergen ve çocuklarının babası Mustafa Erdoğan'ın 'magazin programlarında kişilik haklarımıza saldırıldı' başvurularını gündemine alan Üst Kurul, Star TV'de yayınlanan 'Duymayan Kalmasın', Beyaz TV'de yayınlanan 'Söylemezsem Olmaz' ve EM TV'de ekranlara gelen 'Her şeyi Konuşalım' programlarına ceza yağdırdı

12 Aralık 2017, Salı 15:15
A A
Magazin programlarına Gülben Ergen cezası yağdı
Sanatçı Gülben Ergen'in boşanmasının ardından şikayete konu olan programlarda Ergen ve eski eşi Mustafa Erdoğan hakkında ağır ithamlarda bulunulmuş; Erdoğan’ın avukatı İlkser Akbulut ve Ergen’in avukatı Altın Mimir söz konusu TV kanallarını RTÜK'e şikayet etmişlerdi.

Başvuruyu oy birliğiyle haklı bulan RTÜK, karar metninde şu çarpıcı tespitlerde bulundu:

Kamuoyunda bilinirliği olan ünlü kişilerin yaşadıklarının magazinsel anlamda haber değeri taşımış olsa da; söz konusu yayın içeriğinde kullanılan ifadelerin magazinsel yaklaşımın çok ötesinde eleştiri sınırlarını aşan, tarafları rencide edici, kişilerin saygınlığını zedeleyici nitelikte olduğu kanaatine varılmıştır.


Gülben Ergen ve Erhan Çelik uzlaşmak istemedi


EN BÜYÜK CEZA SEREN SERENGİL'E

Kurul, "Duymayan Kalmasın"a 207 Bin TL, "Söylemezsem Olmaz"a 32 bin 454 TL ve "Her şeyi Konuşalım" isimli programa 14 bin 908 TL ceza kesti.

DHA
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.