Magazin Bir Zamanlar Çukurova'nın Müjgan'ı Melike İpek Yalova kimdir? Kaç yaşındadır, boyu kaç?

Bir Zamanlar Çukurova'nın Müjgan'ı Melike İpek Yalova kimdir? Kaç yaşındadır, boyu kaç?

Bir Zamanlar Çukurova'nın Müjgan'ı Melike İpek Yalova kimdir? Kaç yaşındadır, boyu kaç?

Bir Zamanlar Çukurova'nın Müjgan'ının aslında kim olduğunu biliyor musunuz? Dizinin her hafta yayınlanan bölümünde yeni bir sürpriz yaşanıyor ve Melike İpek karakteriyle diziye renk katıyor. Peki, Bir Zamanlar Çukurova'nın Müjgan'ı Melike İpek kimdir?

En son "Can Feda" adlı terli filmde karşımıza çıkan adını Muhteşem Yüzyıl ve Karadayı dizileriyle duyuran Melike İpek, Bir Zamanlar Çukurova dizisinde boy gösteriyor. Dizide "Müjgan" karakterini canlandıran ünlü oyuncunun bu vesileyle hakkındaki bilgiler araştırılmaya başlandı.

Melike İpek kimdir?

Melike İpek Yalova 29 Nisan 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu. Mezuniyetin ardından İtalya Roma'ya gitmiş ve orada Roma La Sapienza Üniversitesi'nde Uluslararası Politikalar ve Kriz Yönetimi eğitimi almıştır. Eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova’nın kızı.

İlk oyunculuk deneyimini Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Kastilya Prensesi İsabella karakteri ile gerçekleştirdi. Karadayı, Hayat Şarkısı, Çember ve İnsanlık Suçu dizilerinde rol aldı.

Şimdilerde ATV ekranlarında yayınlanmakta olan Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Doktor Ala karakterine hayat veren Melike İpek Yalova, 1.57 metre boyunda, 50 kilo ve Boğa burcu.

Melike İpek Yalova’nın rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Bir Zamanlar Çukurova (Ala) (TV Dizisi)

2018 – Can Feda (Sinema Filmi)

2018 – İnsanlık Suçu (Cevher) (TV Dizisi)

2017 – Çember (Leyla) (TV Filmi)

2016 – Hayat Şarkısı (Suzi) (TV Dizisi)

2012-2014 – Karadayı (Ayten) (TV Dizisi)

2011 – Muhteşem Yüzyıl (Prenses İsabella) (TV Dizisi)

SIRADAKİ HABER