MagazinSahra Işık çakarlı paylaşım yapmıştı! Cezası belli oldu

Sahra Işık çakarlı paylaşım yapmıştı! Cezası belli oldu

Paylaş
Sahra Işık çakarlı paylaşım yapmıştı! Cezası belli oldu

Survivor programının eski yarışmacısı Sahra Işık’ın usulsüz şekikde çakarlı araç kullandığı görüntüleri sosyal medyadan paylaşması tepki çekerken İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, söz konusu görüntüler için gerekli cezanın uygulandığını duyurdu.

Son olarak geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programı yarışması ile ünlenen Sahra Işık ile Yağmur Banda ve Damla Can, sosyal medya hesabından, yarışmanın finaline çakarlı araçla gittikleri anları sosyal medyada paylaştı. Bunun üzerine o görüntülere tepki yağınca polis ekipleri harekete geçti. Bakan Yerlikaya, Sahra Işık'ın paylaşım yaptığı çakarlı araçla ilgili, "Gereği yapıldı" ifadelerin kullandı.

Haberin Devamı

Sahra Işık çakarlı paylaşım yapmıştı Cezası belli oldu

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Sivil Trafik ekiplerimizin sosyal medya ve ulusal basına yansıyan 'Bir yarışma programının 3 yarışmacısının İstanbul'daki büyük finale çakarlı araçla gitmesi' haber ve görüntülerine yönelik yaptığı çalışmalarda bu araç sürücünün ışıklı ve sesli uyarı işareti veren cihazları, mevzuatta izin verilmeyen bir araca taktığı ve kullandığı tespit edilmiş ve yakalanmıştır. Araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış ve çakar/siren tertibatı söktürülmüştür. Görevi sırasındaki ambulans, itfaiye ve polis araçlarımızın trafikteki önceliği insan sağlığı ve suçlularla mücadeleye yöneliktir. Usulsüz çakar kullanan ve trafikte üstünlük taslayanlara asla müsaade etmeyeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Haberin Devamı