Magazin Ünlü ekran yüzü adres değiştirdi

Ünlü ekran yüzü adres değiştirdi

Ünlü ekran yüzü adres değiştirdi

Şubat 2015 Pazartesi itibariyle 24 TV Akşam Haberleri, Gazeteci ve TV Haber Programcısı Ersoy Dede'ye emanet!

Hafta içi her gün canlı yayınla saat 17.00’da Moderatör Haber Kuşağı ve ardından saat 18.00'den itibaren Akşam Haberleri ile 24 TV ekranından seyirci ile buluşacak.

Ersoy Dede 24 TV Yayın Danışmanlığı görevini de üstlenecek. Kendisiyle özdeşleşen “Ersoy Dede ile Bıçak Sırtı” isimli siyasi tartışma programı ile de haftada 4 gün 24 TV’de olacak.

Ersoy Dede Özgeçmiş:
Gazeteciliğe Zonguldak'ta yerel yayın yapan Adalet Gazetesi'nde başlamıştır. 1992 yılından bu yana da, medyanın tüm kollarında çeşitli görevlerde bulunmuştur..
Kanal 6'da "Gece Baskısı", Habertürk'te "Uyandırma Servisi", Haber 7 Tv'de "Bugün" isimli programları hazırlayıp sunmuştur.

Flash Tv'de Haftasonu Ana Haber Spikerliği yapmıştır. Best Fm'de "Sesli Gazete", Radyo 99'da "Artı Haber", İstanbul Fm'de "Aktüel Haber" isimli programlarıyla adından söz ettirmiştir. 1997 yılında, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin en başarılı gazeteci ödülünü almıştır.

9 yıl boyunca Ülke TV'de Anchorman görevi ve son 7 yıldır da 'Bıçak Sırtı' isimli tartışma programını hazırlayıp sunmuştur. Yeni Akit Gazetesi'nde günlük köşe yazıları yazmakta, TRT Radyo 1 ve TRT Kent Radyo'da programlarına devam etmektedir. Kaçırılan gazetecilerin yaşadıklarını konu alan "Suriye'de 70 Gün" isimli belgeseli TRT'de yayınlanmıştır. "Bir Çocuk Öldü" isimli kitabın yazarıdır. (Profil yayınları) Gençlik yıllarında amatör gruplarla tiyatro çalışmaları yapmıştır.

TDİK'ye kayıtlı lisanslı tenisçi olan Ersoy Dede, evli ve iki çocuk babasıdır.
SIRADAKİ HABER