Mahalleliler, uyuşturucu kullananları sopayla kovaladı

Mahalleliler, uyuşturucu kullananları sopayla kovaladı

Bursa Osmangazi'de Hürriyet mahallesi sakinleri, uyuşturucu kullananların mekanı haline gelmesini protesto ettikleri parka yürüdü. Protestocular parkta uyuşturu kullanırken yakaladıkları kişileri sopayla kovaladı

10 Aralık 2016, Cumartesi 10:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ziraat Parkı’nda alkol ve uyuşturucu madde kullanılmasını protesto etmek için toplanan mahalle sakinleri  ellerinde dövizlerle slogan atarak parka yürüdüler.

Park yanında iki okul bulunduğunu ve çocukları okula gidip dönerken madde ve alkol bağımlılarının saldırısına uğradığını belirten mahalleli, önlem alınmasını istedi.

 

'KOVA'YLA UYUŞTURUCU KULLANIRKEN YAKALADILAR'Alkole hayır’, ’Uyuşturucuya hayır’ diye slogan atarak Ziraat Parkı’na giren öğrenci velileri ve mahalle sakinleri, ’Kova’ olarak adlandırılan ve plastik su damacanasından yapılan aparatla uyuşturucu kullanan bir kişi ile karşılaştı.

Grubu görünce aparatı bırakıp kaçan bağımlıyı mahallenin gençleri bir süre sopa ile kovaladı.

 

'ŞİKAYET DİLEKÇESİ VERDİK'Burada açıklama yapan bir öğrencinin annesi Münevver Kireşçiler, parkta alkol ve uyuşturucu ile ilgili daha önce yetkili makamlara şikayet dilekçesi verdiklerini söyledi. Kirişçiler, şöyle konuştu:

"Çocuklarımız okula gidip- gelirken taciz ediliyor. Okul çevresinde 100 metreye kadar alkol satılmaması gerektiğini herkes biliyor. Alkol alan kişilerin burada uygunsuz tavırları var. Biz bunları istemiyoruz. Yetkililer önlem alsın. Buranın belediyeye bağlı bir aile parkı olmasını istiyoruz. Bizler anne olarak içimiz yanmasın bunu istiyoruz. Çocuklarımızı okula gönderirken hep tedirgin oluyoruz. Başına bir şey gelir mi diye korkuyoruz."

Faruk KAHRAMAN / DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Muş’ta bir köy karantinaya alındı