Mahmut Cevher ve Perihan Savaş, kılıçları çekti (Yeşilçam oyuncularının eski fotoğrafları)

Onlar Yeşilçam'ın ünlüleri. Önce sinema filmlerinde ve siyah beyaz ekranlarda gönüllere taht kurdular. Renkli televizyonlarla birlikte her evin başköşesine kuruldular. Yıllar geçtikçe onlar da değişti. Yaş aldılar, yaşlandılar. İşte Yeşilçam oyuncularının gençlik fotoğrafları...

27 Nisan 2018, Cuma 09:20
A A

Yalnız Hayaller Kaldı filmi 33 yıl sonra Perihan Savaş ve Mahmut Cevher'i tekrar bir araya getiriyor. 

Başrollerini Yeşilçam'ın unutulmaz oyuncuları Mahmut Cevher ve Perihan Savaşile son dönemin başarılı oyuncularından Ecem Baltacı'nın paylaştığı duygu dolu aile hikayesinin anlatıldığı filmde Açelya Elmas, Atılay Uluışık, Alican Ayas, Murat Yılancı ve Yeliz Bozkurt Üstündağ rol alıyor.

Mahmut Cevher ve Perihan Savaş başrolünde olduğu film bugün vizyona giriyor. Ancak bir sorun var filmin çekimleri bitince ikili savaş kılıçlarını çekti. 

"Yeşilçam'ın 42 yıllık aktörü Mahmut Cevher, "uzun süredir dostum" dediği Perihan Savaş'a sitem etti.

'PERİHAN SAVAŞ FİLME SAHİP ÇIKMADI'

'PERİHAN SAVAŞ FİLME SAHİP ÇIKMADI'

"Dün katıldığı bir programda "Yeterli bütçemiz olmadığı için filmin gerekli tanıtımlarını yapamadık. Perihan ne yazık ki tanıtım için birlikte yapmamız gereken hiçbir programa katılmadı." Diyen Mahmut Cevher, yakın arkadaşı için şunları da söyledi; "Ne dostluğumuza ne de kendi oynadığı filme sahip çıkmadı. Telefonda bile konuşamadık, bana attığı mesajda 'Canım, Çukur dizisinin setindeyim ve çok yoğunum. Setin dışında bağlanmış paneller var. Maalesef gelemiyorum' diye yazdı. Ben de ona şu cevabı verdim:

'Sevgili Perihan, filmle ilgili hiçbir tanıtıma gelmedin. Boş zamanlarında da İstanbul dışında angajmanların olduğunu söyledin. Çok üzgünüm, seni Allah'a havale ediyorum. Sittin senelik dostluğumuzun karşılığı bu olmamalıydı…'

'TEK BİR TELEFONU İLE 'TAMAM' DEMİŞTİM'

'TEK BİR TELEFONU İLE 'TAMAM' DEMİŞTİM'

"Hürriyet'ten İsmail Bayrak'ın haberine göre; Perihan Savaş Mahmut Cevher'in iddialarına şöyle cevap verdi:"Evet yoğun bir set programından dolayı bazı davetlere katılamadım ama galaya ve gala öncesi çağırdıkları röportajlara katıldım. Bu agresif tutuma anlam veremiyorum ki, tek bir telefonu ile 'tamam geliyorum' demiştim. 

'FİLMİ GÜNDEME GETİRMEK İÇİN ATIYORSAN BANA AT BE GÜZELİM!'

'FİLMİ GÜNDEME GETİRMEK İÇİN ATIYORSAN BANA AT BE GÜZELİM!'

"Hiç para pul konuşmadan hatta beş kuruş almadan sırf hatrı için. Bu dostluğun karşılığı bu muydu? Filmi gündeme getirmek için bana atıyorsan at be güzelim." 

TOKAT'TA BİRLİKTE ROL ALMIŞLARDI

TOKAT'TA BİRLİKTE ROL ALMIŞLARDI

Perihan Savaş ve Mahmut Cevher 33 yıl önce Tokat isimli filmde birlikte rol almışlardı.

MAHMUT CEVHER KİMDİR?

MAHMUT CEVHER KİMDİR?

"Mahmut Cevher, 1949 yılında Bursa, Gemlik'de doğdu.1976 yılında "Ses Dergisi" tarafından yapılan yarışmada birinci oldu. 

"Akabinde hemen o yıl yönetmen Orhan Aksoy'un çektiği "Aile Şerefi" adlı filmde oynayarak sinema hayatına başladı.

"Yapımcılığını Türker İnanoğlu'nun yaptığı 2003 yılında "Gurbet Kadını" adlı dizi filmde; Fatma Girik, Meltem Cumbul,Burak Hakkı, Tarık Tarcan gibi oyuncularla birlikte rol aldı

Öte yandan Perihan Savaş da en son Gerçek Kesit: Manyak'da rol almıştı.

Perihan Savaş'ın Yeşilçam'dan bir fotoğrafı...

Sevda Aktolga, Yeşilçam'ın başarılı isimlerinden biriydi. Ama aslında o bir diş hekimi.

Hababam Sınıfı, Erkek Güzeli Sefil Bilo, Bir Yıldız Doğuyor, Katma Değer Şaban, Milyarder, Üvey Baba, Büyük Buluşma, Unutma Beni, Baba Evi, Binbir Gece ve Aşk Oyunu gibi bir sürü dizi ve film projelerinde yer alan Sevda Aktolga, artık tiyatro ve sinemayla ilgilenmiyor. 

Hayatını insanları kurtarmaya ve iyileştirmeye adayan Sevda Aktolga, Bodrum'da görüntülendi. Yeşilçam'ın ünlü oyuncularından Sevda Aktolga Bodrum'da düzenlenen özel bir etkinliğe konuşmacı olarak katıldı.

'SİNEMA BENİM HER ŞEYİM, ÇOK BÜYÜK TUTKUMDU'

'SİNEMA BENİM HER ŞEYİM, ÇOK BÜYÜK TUTKUMDU'

"Söyleşide kısa bir konuşma yapan Yeşilçam’ın gülen yüzü Sevda Aktolga, kendisinin asıl mesleğinin diş hekimliği olduğunu hatırlatarak, "Sinema benim her şeyim, çok büyük tutkumdu. Ben oyunculuğa tiyatro ile başladım, daha sonra sinema ile tanıştım. Sinema ve tiyatronun benim için her zaman ayrı bir yeri vardır" dedi.

1960'lı yıllarda Sultanahmet Meydanı'ndaki Dikilitaş'ın yanında poz veren bu ünlüyü tanıdınız mı?

O ünlü isim Zeki Alasya.

 Perihan Savaş

Türkan Şoray

Murat Soydan

Oya Aydoğan

Serpil çakmaklı

Itır Esen

Çetin Tekindor

Kenan Işık

Sevda Alkor

Hümeyra

Selçuk Yöntem

Engin çağlar

Fatma Girik

Şener Şen

Barış Manço

Gönül Yazar

Tuncel Kurtiz

Levent Kırca

Neşet Ertaş

Cem Karaca

Ali Poyrazoğlu

Minur özkul

Müşfik Kenter

Suna Pekuysal

öztürk Serengil

Halil Ergün

Altan Erkekli

Sümer Tilmaç

Adile Naşit (17)

Nejat Uygur

MFö

Ahmet Metin

Yılmaz Gruda

Göksel Arsoy

Ayşen Gruda

Orhan Gencebay

Yıldız Kenter

Tarık Akan

Banu Alkan

Cüneyt Arkın

Ediz Hun

Ajda Pekkan

Hulisi Kentmen

Ekrem Bora

Ferdi Tayfur

Filiz Akın

Hülya Koçyeğit

Gülşen Bubikoğlu

İlyas Salman

Kartal Tibet

Zeki Alasya

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.