Mahmutbey gişelerinde serbest geçişin 'ilk iş günü' böyle başladı

İstanbul trafiğinin kilit noktalarından olan ve trafiğin özellikle mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde durma noktasına geldiği Mahmutbey gişeleri için dünden itibaren serbest geçiş sistemi uygulanmaya başlamıştı. İlk gün hafta sonuna denk geldiği için trafiğin rahat seyrettiği gişelerde hafta başında durumun ne olacağı merak konusuydu. Bu sabah bölgede trafiğin rahat aktığı görüldü

21 Kasım 2016, Pazartesi 10:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul trafiğinin kilit noktalarından olan ve trafiğin özellikle mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde durma noktasına geldiği Mahmutbey gişeleri için dünden itibaren serbest geçiş sistemi uygulanmaya başlamıştı. İlk gün hafta sonuna denk geldiği için trafiğin rahat seyrettiği gişelerde hafta başında durumun ne olacağı merak konusuydu.

Bu sabah bölgede trafiğin rahat aktığı görüldü.

Çift yönlü olarak hayata geçirilen uygulama kapsamında sürücüler, otoyolda 4 şerit üzerine kurulan sistemden geçiş yapıyor.

Sürücüler, yıkım çalışmalarına gelecek günlerde başlanacağı belirtilen gişelerden rahat bir şekilde geçerek yollarına devam ediyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dün yaptığı açıklamada, "Özellikle İstanbulluların çok merakla beklediği Mahmutbey gişelerinin serbest geçiş sistemine geçişi vardı, dün gece itibarıyla güney tarafını bugün öğle saatleri itibarıyla da kuzey tarafında serbest geçiş sistemine geçildi.

'EN AZ YÜZDE 30 AZALTACAK'

'EN AZ YÜZDE 30 AZALTACAK'

Böylece Mahmutbey'deki gişeler kalkıyor. İstanbulluların trafik sıkıntısını en az yüzde 30 azaltacak bir sistemi başlatmış oluyoruz hayırlı olsun" diyerek İstanbullulara müjdeli haberi vermişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan dikkatle inceledi! Çamlıca Kulesi…