Makam araçsız git-gel

Burdur İl Sağlık Müdürü Hüseyin Özeren'in görev yeri 9 kez değiştirilmesine karşın Özeren dava açıp görevine döndü. Sonunda valilik makam aracına el koydu

31 Ocak 2010, Pazar 05:00
A A
Makam araçsız git-gel

‘İstenmeyen adam’

Burdur İl Sağlık Müdürü Hüseyin Özeren’in görev yeri 20 yılda 9 kez değiştirildi. Hüseyin Özeren her seferinde görev yerine geri döndü.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, adı ‘git-gel müdür’e çıkan Hüseyin Özeren hakkında “Sağlık Bakanı istemiyor, Vali istemiyor, milletvekilleri istemiyor, bu zat ne yapmak istiyor?” dedi.

Bu sözlerle ‘istenmeyen adam’ ilan edilen Hüseyin Özeren yılmayarak çalışmaya devam etti.

‘Mobbing yapıyorlar’

İddiaya göre 2 Temmuz’da valilik, Hüseyin Özeren’in makam aracı olan Mazda marka otomobile el koydu. Valilik otoparkına kaldırılan araç bir daha iade edilmedi.

Hüseyin Özeren devlet memuru olduğu için bu konuda yorum yapmaktan kaçınırken Türk Sağlık Sen Genel Başkan Önder Kahveci “Hüseyin Özeren’i mobbing (işyerinde psikolojik baskı uygulamak) yaparak istifaya zorluyorlar. Yerine kendi yandaşlarını getirecekler” dedi.

Onur ÖZKAN/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.