Makyaj fırçası nasıl temizlenir? 3 adımda doğru makyaj fırçası temizliği

Özellikle çalışan kadınlar için böyle bir ritüel fazla zaman alan, lüzumsuz bir iş gibi görünebilir. Ancak, makyaj fırçalarınızın temizliğine dikkat etmezseniz cildinizin birçok bakteri ve kirliliğe maruz kalabilir. Cilt, kirli havaya maruz kaldığında bile ciddi reaksiyonlar verirken, defalarca kullanılan makyaj fırçalarının ne kadar zararlı olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Sağlıklı bir cildin anahtarı, temiz makyaj fırçalarından geçer. Makyaj fırçalarını temizlemek için öyle pahalı aparatlara ihtiyacınız yok, bir bebe şampuanı ve ılık su işinizi görecek.

22 Nisan 2020, Çarşamba 17:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bebek şampuanı veya günlük kullandığınız yüz temizleme jelini küçük bir kapta ılık su ile köpürtüp, fırçanın yalnızca uç kısmını bu köpüklü suya değdirin. Fırçanın metal kısmının suyla temas etmemesine dikkat edin. Bu metal kısımda fırçayı bir arada tutan tutkal bulunur ve suyla temas ettiğinde erimeye başlar.

Makyaj fırçamı temizlemeye devam ederken, avucumda daireler çizerek makyaj kalıntılarını iyice çıkarttım ve durulamak için akan suyun altına fırçanın uç kısmı aşağı eğik olacak biçimde tuttum. Durulamayı su dolu kabın içinde yapmak, fırçanın metal kısmından içeri su ve temizleyici girmesine neden olur. 

Fırçayı bir sehpanın kenarına, uçları dışarda kalacak şekilde koyup kurumaya bırakın. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uykusuzluk arttıkça bağışıklık zayıflıyor