Makyaj malzemelerini organize etmek için 11 pratik yol

Makyaj malzemeleri bazen o kadar yer kaplıyor ki sanki her şey karmakarışık gibi duruyor. İşte tüm kozmetik ürünlerinizi nasıl organize edeceğinizi gösteren fotoğraflar  

03 Mart 2017, Cuma 17:30
A A

Kadınların kozmetik ürünlerine olan zaafını bilmeyen yoktur. Nedense o kadar çok makyaj ürünleri almamıza rağmen hiçbir zaman “yeterli olmuyor.Ama kadınlar kendini durduramadığı gibi onlarca ürün de dağınıklıktan başka hiçbir işe yaramıyor.İşte tüm güzellik ürünlerinizi kolayca organize edebileceğiniz 11 öneri… 

Kullanılmayan gözlük kaplarının içine makyaj fırçalarınızı saklamayı hiç düşündünüz mü? İşte kalabalığı ortadan kaldırmak için iyi bir fikir...  

Kullanmadığımız yüksek ve düz servis tabağınızı mutfaktan çıkarma vakti geldi mi yoksa? İşte çoğu kozmetik ürününüzü güzelce organize edebileceğiniz bir diğer iyi fikir. 

Dolapların içine yapıştırdığınız askılıklara saç şekillendiricilerinizi takabilirsiniz. Böylece dolabın içinde de yer kaplamamış olursunuz. 

Kullanmadığımız baharat rafını parfüm rafı haline getirebiliriz.

Kitap ve dergi kutularını saç aletleriniz için kullanmayı denemeye ne dersiniz? Böylece göz estetiğini bozan kabloları da görmemiş olursunuz. 

Fırçalarımızın ucunu rahatça görüp seçebilmek için kahve ve ya kum gibi malzemeleri içine gömebileceğiniz bir cam vazo yapabilirsiniz. 

Çekmecedeki çatal, bıçak, kaşıkları güzelce organize eden bu kabın aynı zamanda makjyaj masasında harikalar yaratacağını kim bilebilirdi ki?

Mutfağınızda şişeleri saklamak için kullandığınız bu rafı neden saç ürünleri için kullanmayasınız ki?

Saklama kapları geniş hacimleriyle göz-dudak kalemleri için en iyi saklama kutusu olabilir. 

Raf için kullandığınız hayat kurtaran bu "organizatörleri" bir türlü yer bulamadığını tarak, saç düzleştiricisi, kurutma makinesi gibi saç aletleri için kullanabilirsiniz. 

İşte daha önce kesinlikle aklınıza gelmeyecek bir diğer fikir: Peçeteliğin içinde cüzdan ve bozuk para çantası saklamak! 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.